Bez simulátoru budeme mít starty ještě těžší, obává se Nasr

Piloti týmu Sauber nemůžou trénovat na simulátoru, což je v souvislosti se změnami pravidel pro start do závodů dvojnásobný problém.

Štítky: Felipe Nasr Sauber Zveřejněno 12. 08 2015 — Jan Pastorek

Piloti týmu Sauber nemůžou trénovat na simulátoru, což je v souvislosti se změnami pravidel pro start do závodů dvojnásobný problém.

Od Grand Prix Belgie nebudou týmy smět tolik pomáhat jezdcům s nastavením vozu pro starty, což vyvolalo obavy u Nasra. Na rozdíl od většiny ostatních jezdců si totiž dvojice Sauberu nemůže nic natrénovat v simulátoru, Sauber ho nemá.

„Absence simulátoru je určitě mínus, tým o tom ví, proto se snažíme něco vymyslet pro příští rok,“ řekl pro Autosport. „Simulátor je nejlepší na kompenzaci ztraceného času na trati a s těmi novými pravidly pro spojku, která platí od Spa, je to věc, kterou byste si mohli vyzkoušet v simulátoru.“

Simulátor by se jezdcům hodil nejen kvůli startům, zvlášť proto, že jsou oba málo zkušení.

„Může být pro jezdce jen pozitivní, aby se duševně připravil na víkend, aby si připravil techniku, jízdní stopu, brzdění. Před závodním víkendem můžete v simulátoru natrénovat hodně věcí, naučit se novou trať samozřejmě trvá trochu déle,“ vysvětloval Nasr.

„My zkoušíme jiné věci, jako vizualizaci, sledování videí, představování si věcí, a dokud jsou volné tréninky, není to moc velký problém.“

Diskuse k článku

Napsat komentář