Alonso: Navzdory výsledku se zdá, že úpravy fungují

Španělský pilot je přesvědčen, že ačkoliv McLaren v rakouské kvalifikaci nikterak nezazářil, vydal se v oblasti vývoje tím správným směrem.

1 Štítky: Fernando Alonso Jenson Button McLaren Zveřejněno 20. 06 2015 — Tomáš Bohuslav

Španělský pilot je přesvědčen, že ačkoliv McLaren v rakouské kvalifikaci nikterak nezazářil, vydal se v oblasti vývoje tím správným směrem.

Fernando Alonso obsadil v dnešním souboji s časem patnácté místo. To je však vzhledem k nastalé situaci zcela irelevantní, neboť kvůli penalizacím za předčasné nasazení nové převodovky a několika pátých dílů pohonné jednotky, se propadne až na samotný chvost celého pole.

„Na dnešním výsledku nezáleží. Zítra startujeme poslední a během prvním kol si musíme odbýt penalizaci (v podobě průjezdu boxy), takže je jedno, jestli jsme na roštu dvanáctí nebo třináctí. Startujeme poslední, a poslední také s nějakým odstupem budeme,“ nechal se slyšet dvojnásobný šampión.

„Během víkendu jsme měli spoustu problémů a nemohli jsme jezdit tolik, jak bychom si přáli, ale hlavním cílem je otestovat úpravy, zejména ty aerodynamické.“

Ty nicméně podle pilota McLarenu fungují správně: „Máme vůz s odlišnou konfigurací ve srovnání s tím druhým, a já věřím, že přinejmenším jdeme správným směrem, protože můj vůz se po celý víkend řídí lépe, takže je to malý krok vpřed. Věděli jsme, že to tady bude těžké a že toho musíme hodně udělat, alespoň to ale vypadá, že jdeme správným směrem.“

„Je to prostě testovací víkend. Mohli bychom buďto tlouci hlavou o zeď, nebo se snažit něčemu přiučit, takže volíme ten druhý přístup. Jsem si jistý, že zvnějšku to vypadá odlišně, ale důležité je to, co vidíme my tady, a nejdůležitější je, že úpravy fungují,“ dodal Alonso.

Účinkování Jensona Buttona v rakouské kvalifikace skončilo již po úvodních osmnácti minutách.

„Byl jsem jedním z prvních, kteří v Q1 přejeli cílovou čáru, takže ostatní měli trochu víc času na zlepšení, zatímco trať osychala,“ posteskl si britský závodník.

„Ale užil jsem si to tam – byla to vlastně velká zábava. Když byl povrch záludný a nepředvídatelný, vypadalo to se mnou celkem dobře, ale jakmile okruh uschnul – a ostatní se zlepšili – byl jsem schopný jen toho čeho vůz. Myslím si, že by tu byla šance dostat se do Q3, kdyby podmínky bývaly zůstaly proměnlivé.“

Také Button se musí v neděli vypořádat s udělenými penalizacemi. Za výměnu pohonné jednotky byl sportovními komisaři v součtu ‚odměněn‘ ztrátou pětadvaceti míst na startovním roštu.

„Také jsem si myslel, že svedu zítra s Fernandem dobrou bitvu, ale dostaneme odlišné penalizace, takže s ním závodit nebudu. Tohle prostě není můj víkend,“ dodal mistr světa z roku 2009.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Alonso: Navzdory výsledku se zdá, že úpravy fungují”

  1. The_NooB napsal:

    Pokrok znát opravdu je. Ale je před nimi ještě velký kus práce. V kvalifikacích se ten propad nezná až tak tragický, ale průšvih nastává v závodním tempu. Výhoda je, že můžou (nebo se spíš už stalo) zahodit celou sezonu a testovat. Většina omezení jim může být ukradená, což se bude hodit, pokud se letos dostanou tak daleko, že budou hledat stabilní nastavení mezi výkonem a spolehlivostí. V těch chvílích jim může být úplně jedno, že odvaří nějaký motor navíc, a v tu chvíli bude lepší, že start sezony byl hrozný, a že dosud nejezdí na bodech. Nemusí se to potom v nikom prát, jestli dál jezdit pro nějaké výsledky, nebo 100% makat na příští sezoně. Z hlediska financí to asi také problém nebude. Pořád lepší prošustit určitý, byť nemalý, obnos peněz, než aby si Honda nechala pošramocenou pověst nejen jako dodavatele motoru pro tým F1, ale i jako celé automobilky. Zvlášť, pokud chtějí dodávat ještě pro druhý tým.

    Každopádně mě fakt mrzí, že Rosberg je věčně druhý. Hamilton je dobrý akorát tak na poražení 2 určitých jezdců, které vyloženě nesnáším. A ačkoli jsem mu loni fandil, zase tak moc ho rád nemám, abych mu přál další titul. :mrgreen:

Napsat komentář