Změní se filozofie pneumatik? Pirelli bude hostit setkání vedení F1

Setkání se odehraje v milánském sídle italského výrobce pneumatik nadcházející týden a zúčastní se ho klíčové subjekty zainteresované ve formuli 1. Cílem setkání bude prodiskutovat koncept pneumatik ve světle nových pravidel pro rok 2017. Pirelli vidí toto setkání jako životně důležité pro to, aby mohlo upevnit blízkou spolupráci s FIA, FOM a piloty, která odstartovala v loňském roce.…

Štítky: F1 2017 Pirelli Pneumatiky Zveřejněno 28. 01 2016 — Lukáš Štěrovský

Setkání se odehraje v milánském sídle italského výrobce pneumatik nadcházející týden a zúčastní se ho klíčové subjekty zainteresované ve formuli 1. Cílem setkání bude prodiskutovat koncept pneumatik ve světle nových pravidel pro rok 2017.

Pirelli vidí toto setkání jako životně důležité pro to, aby mohlo upevnit blízkou spolupráci s FIA, FOM a piloty, která odstartovala v loňském roce. Formule 1 je největší výzvou z více jak 250 šampionátů, kterých se Pirelli účastní. V roce 2017 budou technické aspekty mnohem komplexnější, takže Pirelli je ještě více přesvědčeno o nutnosti provádět větší počet testů přímo na dráze.

Jedná se o faktor, který byl v posledních letech hodně omezen, a to navzdory významnému vývoji vozů a následného navýšení jejich výkonu. To všechno jsou zásadní kroky vedoucí k takovému vývoji pneumatik, který bude brát v potaz následné vylepšování vozů a nárůst jejich výkonu, jenž bude zvláště znatelný v roce 2017. To umožní ještě efektivnější využití pokročilé technologie, která dělá Pirelli světovou jedničkou v oblasti výkonu pneumatik.

Změní se po setkání Pirelli se vedením F1 výdrž pneumatik s úmyslně nízkou životností?

Změní se po setkání Pirelli se vedením F1 výdrž pneumatik s úmyslně nízkou životností?

Diskuse k článku

Napsat komentář