Mercedes a Rosberg ovládli Austrálii. Ale Ferrari bylo blízko!

První závod jako hrom, odpuštěno budiž soboto. Dramatický sled událostí od samého počátku proměnil nedělní Velkou cenu Austrálie v super podívanou. Mercedes si dojel pro double, třetí byl v cíli Vettel.

Červená světla zhasla a vpřed se vyřítily rudé vozy Ferrari. Stříbrné šípy na startu tentokrát zaspaly a promeškaly možnost upevnit si po kvalifikaci první dvě místa v nedělním závodě. Vpředu Vettel, za ním Räikkönen. Lewis Hamilton se dokonce propadl až na šesté místo za Felipeho Massu. Mistr světa neměl s Brazilcem velké problémy, poté se ale zasekl za Maxem Verstappenem. Do závodu se nepodařilo odlepit Daniilu Kvjatovi, který byl pro technické problémy nucen při startovní proceduře odstavit svůj vůz.

V osmnáctém kole závod okořenila hrozivě vypadající nehoda Fernanda Alonsa a Estebana Gutiérreze. Španěl po nárazu do zdi a následných kotrmelcích totálně sešrotoval své auto. Vůz ale opustil po svých. Závod byl po tomto incidentu zhruba na patnáct minut přerušen. Dosavadní, velmi napínavý průběh závodu červené vlajky do jisté míry ovlivnily a přehodnotily závodní strategie týmů. Týmy totiž mohly přezout pneumatiky, což se podepsalo především na Ferrari. Navíc vůz Kimiho Räikkönena nedlouho po restartu vypověděl službu.

V poslední čtvrthodince ale napětí znovu vzrostlo. Čelo závodu si sice s pohodlným náskokem hlídal Nico Rosberg, v přímém souboji o druhé místo si to ale rozdali Sebastian Vettel a Lewis Hamilton. Němec v přemíře snahy udělal chybu a o pořadí na stupních vítězů bylo rozhodnuto. Z „nováčků“ byl v cíli nejlépe klasifikován Romain Grosjean s týmem Haas. Historický úspěch Francouz stvrdil šestým místem.

Výsledky závodu GP Austrálie:

Podrobný průběhu závodu je vám k dispozici v našem on-line přenosu níže.

20 comments
INF_11
INF_11

Se těším na minirivers, doufám že tam dá Kimiho hořící Ferrari, že mu to rozpustilo ledňáky nebo něco :P :D

INF_11
INF_11

Závodní rychlost Ferrari vypadá víc než slušně, k tomu když se připočte silnější potenciál v kvalifikaci... no uvidíme, hlavně na jiných okruzích, a po vylepšeních v Barceloně, ale zatím velmi nadějné :)

HAAS to je nářez, první závod, a skončit před Force Indií a Williamsem... A to ne že by se oni po problémech propadli beznadějně dozadu, ale půl závodu jezdí přímo za HAASem a nepředjedou ho, wow, smekám jak se dokázali připravit. Schválně by mě zajímalo, kdy naposledy dokázal nový tým hned na poprvé bodovat (a tím novým týmem nemyslím akvizici stávajícího), soudím to bude hodně dávno... (kdy podmínky byly nesrovnatelně jiné, takže o to větší respekt)

pepehoho
pepehoho

Jsem fanoušek Mercedesu i Ferrari, ne pro to že jsou momentálně vepředu, ale protože za ně jezdil MS, kterému jsem roky fandil a myslím že měl velký podíl na tom kde tyto stáje nyní jsou, takže za mě závod super hlavně start byl famózní. Škoda, že Ferrari nezkusilo stejnou strategii s pneu jako Mergl, ještě navíc když vyvěsili červené vlajky,myslím že závěr mohl být dramatičtější. Prostě nejen rychlost ale i strategie dnes vítězila, zářným příkladem je Haas, který riskl a vsadil na 1 zastávku a díky ní si body plně zaslouží (fandím jeli skvěle). Za mě zklamáni McL je vidět že auto zatím moc nejede a výsledkem toho je frustrovaný Fernando jezdící za nováčkem Haasem a z toho plynoucí nehoda při snaze za každou cenu předjet.........Dovolím si trochu zkritizovat ještě pány komentátory: Pánové jste to jedinné co nám zprostředkovává dění na trati no tolik chyb/nesmyslů které vyšli z vašich úst, no být nevidomý fanda měl bych místy zmatek v hlavě - do konce závodu 8 kol, vy hlásíte 13 kol, místo sekund řeknete minuty, jednou myslím i hodiny...a vymlouvat se na to, že údajů které sledujete je mnoho, nebo že jste museli brzo vstávat je neprofesionální, navíc je to vaše práce za kterou jste placeni, tak trochu profesionality by neuškodilo. Za mě škoda že přenos nedávají jako dříve slováci, úroveň komentování vždy byla důvodem proč jsem přepnul...  

INF_11
INF_11

@pepehoho  nevím jak letos (jsem to nezkoušel), ale loni byla slovenská zvuková stopa se slovenským komentátorem, tak si přepni volbu jazyka ;)

Zeleenda
Zeleenda

Dnes Ferrari ukázalo, že je rychlejší než Mercedes, ale ta jednozastávková strategie, byla vzhledem k vyjetí safetycaru a zdržení Vettela v boxech... prostě výhodnější. 


Aneb Ferrari si to prohrálo samo

74Jirka
74Jirka

Závod určitě předčil kvalifikaci, pěkná podívaná. Kdo ví, jak by dopadl závod, pokud by nebyla vyvěšena červená vlajka. Ferrari to mělo rozjeté hodně dobře. Škoda Kimiho. Jakožto jeho fanoušek jsem zklamán, ale co už, jsou to závody a pokaždé to technika nezvládne. Gratulace týmu Haas k prvním bodům. Mercedes je zase hodně rychlí, ale vypadá to na pěkně vyrovnaný střed pole. Podle mě bude na co koukat.

Ferrarista
Ferrarista

Celkom dobrá veľká cena, gratulujem tímu z Kannapolisu (HAAS), ktorý dokázal bodovať hneď v prvých pretekoch v F1. Pre Ferrari toto bola tvrdá pilulka na prehltnutie, sami sa pripravili o víťazstvo. No dúfam, že v Bahrajne to bude niečo iné.

beniii
beniii

Zdravím, není někdeke stažení záznam z VC Austrálie?

beniii
beniii

tak nebude. . lepší?

paulem159
paulem159

při červených vlajkách se může přezouvat?

Zeleenda
Zeleenda

Imho, testy hovořili jasně, Ferrari je rychlejší než Mercedes, mám radost ;)