Od Mercedesu by mohl odejít také Paddy Lowe, láká ho Williams

Mercedes ještě nenašel náhradu za Nika Rosberga, který necelý týden po zisku svého mistrovského titulu oznámil ukončení kariéry, a už má na stole další vážný problém. O jeho technického ředitele Paddyho Loweho totiž vážně usiluje Williams. Informoval o tom server Motorsport.com. Lowe má smlouvu s Mercedesem do konce letošního roku, přičemž jednání o jejím prodloužení…

Štítky: Mercedes Paddy Lowe Williams Zveřejněno 11. 12 2016 — Pavel Fabry

Mercedes ještě nenašel náhradu za Nika Rosberga, který necelý týden po zisku svého mistrovského titulu oznámil ukončení kariéry, a už má na stole další vážný problém. O jeho technického ředitele Paddyho Loweho totiž vážně usiluje Williams. Informoval o tom server Motorsport.com.

Lowe má smlouvu s Mercedesem do konce letošního roku, přičemž jednání o jejím prodloužení byla odložena na dobu po skončení aktuální sezóny. Tento týden však přišly informace, že jednání údajně nabrala na intenzitě, jelikož svůj vážný zájem projevil konkurenční tým.

banner_vstupenky

Tím týmem je podle „zdroje s dobrou znalostí situace“ Williams, který se po nepovedeném ročníku 2016, kdy se v Poháru konstruktérů propadl na páté místo, snaží znovu dostat startovním polem výš.

Přestože situace zatím nebyla potvrzena ani jedním z týmů, má se za to, že Lowe naznačil, že nabídku Williamsu přijme. Navíc, smlouva s Mercedesem mu končí 31. prosince letošního roku, je tedy možné, že by ani nemusel absolvovat tradiční delší přestávku, než by řady Williamsu doplnil. Naopak by s týmem z Grove mohl začít úzce spolupracovat už začátkem roku 2017.

Paddy Lowe by mohl pomoci Williamsu znovu bojovat s nejlepšími

Paddy Lowe by mohl pomoci Williamsu znovu bojovat s nejlepšími

Není rovněž jasné, jakou pozici by Lowe u Williamsu zastával. Jednou z možností je buď okamžité, nebo postupné nahrazení Pata Symondse v roli technického ředitele týmu. Lowe však může mít také vyšší ambice, neboť jeho přestup od McLarenu k Mercedesu byl motivován touhou podílet se na samotném vedení týmu.

Pokud Lowe od Mercedesu skutečně odejde, mohl by jeho pozici technického ředitele stáje z Brackley převzít James Allison, který odešel ze stejného postu u Ferrari.

Čtěte dále: Analýza: Který z pilotů Mercedesu byl úspěšnější – Hamilton nebo Rosberg?

most_banner_velky_ponozky

Diskuse k článku

Napsat komentář