Oba naši jezdci jsou vázáni smlouvou, připomíná poradce Red Bullu Marko

Poradce týmu Red Bull pro výběr závodníků Dr. Helmut Marko zdůraznil, že jak Daniel Ricciardo, tak Max Verstappen jsou k týmu vázáni smlouvou. Vyslal tak jasnou zprávu Mercedesu, který hledá náhradu za Nika Rosberga. Ten překvapil svět formule 1, když ani ne týden po zisku svého prvního titulu mistra světa oznámil konec kariéry. Jeho tým…

1 Štítky: Daniel Ricciardo Helmut Marko Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 8. 12 2016 — Pavel Fabry

Poradce týmu Red Bull pro výběr závodníků Dr. Helmut Marko zdůraznil, že jak Daniel Ricciardo, tak Max Verstappen jsou k týmu vázáni smlouvou. Vyslal tak jasnou zprávu Mercedesu, který hledá náhradu za Nika Rosberga. Ten překvapil svět formule 1, když ani ne týden po zisku svého prvního titulu mistra světa oznámil konec kariéry. Jeho tým tak musí Lewisi Hamiltonovi shánět nového kolegu.

most_banner_velky_ponozky

Marko se však nechal slyšet, že ani Ricciarda, ani Verstappena si Red Bull vzít nenechá, když v rozhovoru pro německý Motorsport-Magazin řekl: „Máme závazné smlouvy s oběma našimi jezdci.

(Navíc), pokud někdo z nějakého týmu o někom říká, že patříte do blázince, pak si asi dovedete odvodit, že člověk nemá zrovna touhu do toho týmu jít,“ dodal Marko v narážce na komentář Nikiho Laudy na adresu Maxe Verstappena po letošní Velké ceně Belgie.

Nechte si zajít chuť, dává Marko najevo Mercedesu

Nechte si zajít chuť, dává Marko najevo Mercedesu

Marko navíc dodává, že nikde není psáno, že Mercedes zůstane dominantním týmem také v sezóně 2017. Jeho závodní sedačka tak vůbec nemusí být nejlukrativnějším místem: „Kdo říká, že Mercedes bude v roce 2017 zase dominantní? Karty se zamíchají. Tradičně, kdykoliv se mění pravidla, bývá Red Bull silný.

Nevím, jestli ho (Rosberga) Mercedes dokáže adekvátně nahradit. Auta bude náročnější řídit, zrno bude odděleno od plev a my se domníváme, že máme dva špičkové jezdce.“

Šéf Mercedesu Toto Wolff tento týden přiznal, že na místo Nika Rosberga zvažuje Fernanda Alonsa, který má aktuálně smlouvu na rok 2017 s McLarenem.

Čtěte dále: Komentátor Richtr nabízí analýzu šancí jednotlivých pilotů na místo u MercedesuDiskuse k článku

Jeden komentář: “Oba naši jezdci jsou vázáni smlouvou, připomíná poradce Red Bullu Marko”

  1. Magicky Maros napsal:

    Nikdo neví,jestli tím blazincem nemyslel Niki vlastní tým😀 Pak byto Maxik mohl vzít jako kompliment a šel by tam rád. Rudí Býci ho však nepusti a navíc možná bude sedět v mistrovském autě.

Napsat komentář