Hamilton: V první zatáčce jsem neudělal nic špatně

Lewis Hamilton odmítá nařčení z toho, že by po startu závodu v první zatáčce úmyslně vytlačil svého týmového kolegu Nika Rosberga a díky tomu se dostal na první místo. Nico Rosberg vybojoval v mokré kvalifikaci na GP USA pole position, Hamilton byl druhý. Německý pilot neměl zrovna dvakrát dobrý start a do první zatáčky z…

4 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 26. 10 2015 — Marie Tomšíková

Lewis Hamilton odmítá nařčení z toho, že by po startu závodu v první zatáčce úmyslně vytlačil svého týmového kolegu Nika Rosberga a díky tomu se dostal na první místo.

Nico Rosberg vybojoval v mokré kvalifikaci na GP USA pole position, Hamilton byl druhý. Německý pilot neměl zrovna dvakrát dobrý start a do první zatáčky z pohledu diváka najížděli piloti bok po boku. V minulých závodech panoval trend, že když už získal Rosberg pole position, pokazil start a o první místo přišel během prvního kola závodu. Incident v USA byl ale trochu odlišný. Hamilton jakoby se nezachoval příliš sportovně a kolegovu i prostřednictvím drobného kontaktu mezi vozy vytlačil mimo trať .

Rázem byl základ na průšvih hotový. Rosberg hází vinu na Hamiltona, ten se ale brání. Podle trojnásobného mistra světa neudělal nic špatně a trvá na svém postupu.

“Rozhodně to nebylo úmyslné, nesnažil jsem se o to, aby to vypadalo tvrdě. Už jsem viděl záznam a musím říct, že jsme měli rovné podmínky. Byl jsem více vepředu a jel jsem si svoji stopu. Možná, že došlo ke kontaktu, ale nemám pocit, že bych byl agresivní.”

Za incident nebyl nikdo potrestán, ale vedení Mercedesu si Hamiltona pozve na kobereček. Ovšem ten se nebojí možného symbolického trestu.

“Každý má právo na vlastní názor. Mně to nevadí, vyhrál jsem závod a cítím se docela dobře. Nechci zůstávat druhý. Naštěstí nedošlo k poškození. Nico se vrátil zpět do vedení, ale ke konci udělal chybu a já získal první místo,” řekl Hamilton.

Váš názor na incident v první zatáčce?

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of United States, #44 Lewis Hamilton (GBR, Mercedes AMG Petronas Formula One Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++