Ecclestone: Silverstone nechceme ztratit, ale jsou i jiná řešení

Bernie Ecclestone by byl nerad, kdyby okruh Silverstone vypadl z kalendáře formule 1, ale zároveň je přesvědčený, že by se v Anglii našla vhodná náhrada. Britský miliardář však nechce jmenovat konkrétní místa. Tento týden se objevily informace, podle kterých Silverstone zvažuje, že se po roce 2019 vzdá pořádání závodu. Důvodem jsou rostoucí náklady. Bývalé letiště…

1 Štítky: Bernie Ecclestone GP Velké Británie Silverstone Zveřejněno 7. 01 2017 — Marie Tomšíková

Bernie Ecclestone by byl nerad, kdyby okruh Silverstone vypadl z kalendáře formule 1, ale zároveň je přesvědčený, že by se v Anglii našla vhodná náhrada. Britský miliardář však nechce jmenovat konkrétní místa.

Tento týden se objevily informace, podle kterých Silverstone zvažuje, že se po roce 2019 vzdá pořádání závodu. Důvodem jsou rostoucí náklady. Bývalé letiště totiž na rozdíl od ostatních okruhů nečerpá žádnou finanční podporu ze strany vlády. Jediným zdrojem příjmů je prodej vstupenek.

Okruh v posledních letech sice přilákal rekordní počet návštěvníků, ale organizátoři i nadále mají problém se zaplacením poplatku za pořádání závodu. Ecclestone uznává, že přestávka Silverstonu je reálná, ale doufá, že okruh zůstane v kalendáři minimálně do vypršení stávající smlouvy.

„Nechceme ho ztratit. Formuli 1 ve Velké Británii neztratíme, fanoušky nezklameme. Možná tam bude roční přestávka, ale vše bude v pořádku. Musíme přesně zjistit, co přesně se děje a jaký mají problém. Říkají, že přicházejí o peníze, ale lidé nechápou proč. Vždy tam je plno. Další země nemají tak velkou návštěvnost a tyto problémy nemají. Je škoda, že naše vláda tomu trochu nepomůže. Grand Prix Velké Británie je dobrá pro podnikání, dobrá pro všechny.“

Pokud se Silverstone skutečně rozhodne opustit kalendář, Ecclestone věří, že se podaří najít nějaké alternativní místo. V roce 2009 byl blízko k pořádání velké ceny Donington Park, v minulosti se spekulovalo také nad závodem v centru Londýna.

„Není to ten případ, že by Silverstone byl pro FOM dobrý. Můžeme to pořádat kdekoliv, nebyl by v tom žádný rozdíl. Není naší bankou, je to nejlevnější závod, který v kalendáři máme. V Anglii jsou další dvě možnosti. Ne okruhy, ale možnosti. Nebudu říkat kde. Uvidíme. Nebojíme se, že Anglie ztratí formuli 1, ale obáváme se, že Silverstone ztratí formuli 1. To je celé.“

Čtěte dále: Jak zastavit Mercedes? Zrušme hybridní motory, říká Ecclestone

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ecclestone: Silverstone nechceme ztratit, ale jsou i jiná řešení”

  1. villonso napsal:

    Rozhodně by podle mne bylo třeba, aby se okruhy v pořadatelské zemi v pořádání GP střídaly! Prověřilo by to totiž schopnosti pilotů seznamovat se s okruhy.

Napsat komentář