Ztráta prvního místa v šampionátu Vettela netrápí. Ferrari převzalo vedení

Sebastian Vettel přišel o vedení v průběžném pořadí mistrovství světa vozů formule 1. Nijak jej to ale neznepokojuje. Důležité je, že Ferrari má rychlé auto. Paradoxně tým Ferrari z čela Poháru konstruktérů sesadil Mercedes. V Baku totiž získalo Ferrari více bodů než Mercedes.

1 Štítky: Sebastian Vettel Zveřejněno 6. 05 2018 — GPF1.cz

Klíčovým momentem, který možná zabránil Sebastianu Vettelovi vyhrát v ázerbájdžánském Baku, byl výjezd safety caru po havárii jezdců Red Bullu. Valtteri Bottas sice vydržel dlouho na dráze před svým jediným pitstopem, ale Mercedes uznal, že ani krátká jízda v závěru závodu na čerstvých pneu by na to porazit Sebastiana Vettela asi nestačila.

Jenomže Vettelovi se nepovedl restart a po explozi Bottasovy pneumatiky vyhrál Vettelův největší soupeř Hamilton. Ten se ujal vedení v šampionátu.

„Nejdůležitější je, že máme dobré auto,“ řekl Vettel. „Máme auto, které umí pracovat v kvalifikaci. Pokud jej dokážeme dostat do první řady, pak můžeme bojovat o vítězství. Naše závodní rychlost je hodně dobrá.

Obavy ze ztráty průběžného prvního místa vůbec nemám. Je to hodně odlišné od minulého roku, kdy jsme po většinu roku ve většině kvalifikací nebyli dostatečně rychlí. V závěru roku jsme navíc nebyli dost rychlí ani v závodech.

Když ale máte rychlost, dokážete změnit věci. Musíme se ujistit, že naše rychlé auto rychlé zůstane.“

Pořadí jezdců

Pořadí týmů

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Ztráta prvního místa v šampionátu Vettela netrápí. Ferrari převzalo vedení”

  1. juress napsal:

    Přesně tak, Vettel ví moc dobře, že má letos nejlepší auto. Takže prohrát titul by byla letos velká potupa.

Napsat komentář