Ztráta v kvalifikaci v Baku byla ojedinělá, věří Vettel

V Rakousku prý bude podle lídra šampionátu situace vyrovnanější.

Štítky: Ferrari GP Rakouska Zveřejněno 7. 07 2017 — Pavel Fabry

Sebastian Vettel věří, že ztráta Ferrari na Mercedes, která v kvalifikaci na Velkou cenu Ázerbájdžánu narostla do velkých rozměrů, byla jen jednorázovou záležitostí. V pátečních trénincích na rakouském Red Bull Ringu dokázala být stáj z Maranella výrazně blíž.

Ferrari letos svou formou zatím dokáže Mercedesu konkurovat, v ruském Soči a v ulicích Monte Carla se jeho jezdcům dokonce podařilo obsadit kompletní první řadu na roštu. V Baku však jeho ztráta propastně narostla. V odpoledním tréninku na Velkou cenu Rakouska však Sebastian Vettel ztratil na nejrychlejšího Lewise Hamiltona pouze 0.147 sekundy a je přesvědčen, že bitva o pole position bude o tomto víkendu vyrovnaná.

„Myslím, že Baku bylo v mnoha ohledech jednorázovou záležitostí,“ řekl Němec. „Kvalifikace pro nás nedopadla dobře. Naše pozice nebyla úplně špatná, ale ta ztráta byla samozřejmě příliš vysoká. Myslím, že jsme zkrátka neměli takovou jistotu nebo se s autem nejezdilo tak pohodlně, jak mělo.

Neděle byla dobrá a obecně neděle dosud byly OK. Tady jsem toho zatím moc neviděl, ale vypadá to vyrovnaně. Je to krátká trať, takže byste i čekali, že to bude těsné. Myslím, že Mercedes je favoritem, kdykoliv dneska vyjeli na trať, vypadali rychle, ať se dělo cokoliv. Uvidíme ale, jak to bude zítra.“

Kimi Räikkönen obsadil v odpoledním tréninku pouze šesté místo se ztrátou půl sekundy na týmového kolegu Vettela. Byl rovněž prvním jezdcem, který se se svým časem nevešel pod 66 sekund.

„Nezajel jsem úplně dobré rychlé kolo, takže na tom musíme zapracovat, ale je to pátek, takže je to v pohodě,“ řekl.

Fin zároveň vysvětlil, co měl na mysli, když během odpoledního tréninku do vysílačky řekl „držte ty fotografy stranou“ poté, co při nájezdu do boxů málem trefil stativ jednoho z nich.

„Vidíme to každý víkend, musíme se snažit držet tyhle lidi, hlavně fotografy, trochu pod kontrolou,“ řekl. „My se snažíme dělat svoji práci, oni se snaží dělat svoji, ale jsou místa, kde my jezdíme. S fotografy je to bohužel nekonečný příběh. Někdo by se mohl zranit. My se to snažíme dělat nejlépe, jak umíme a samozřejmě se je snažíme držet na té bezpečné straně.“

Diskuse k článku

Napsat komentář