Ztráta paměti za 20 let? Fikce, směje se Alonso a vyhlašuje soutěž o další výmysly

Fernando Alonso nepřímo odmítl spekulace o jeho velkém výpadku paměti, který měl utrpět při nehodě v testech.

2 Štítky: Fernando Alonso McLaren Zveřejněno 6. 03 2015 — Jan Pastorek

Fernando Alonso nepřímo odmítl spekulace o jeho velkém výpadku paměti, který měl utrpět při nehodě v testech.

Španělský list El Pais zveřejnil zprávu, podle které Alonso ztratil při nehodě v testech paměť za zhruba posledních 20 let, a na otázku, kdo je, opověděl, že Fernando, který jezdí na motokárách a chce se stát pilotem formule 1. Kvůli zdravotním problémům teď má být dokonce ohrožena jeho kariéra.

Sám Alonso se tomu vysmál na Twitteru. „Za pár dní začne šampionát a dochází nám sci-fi. Navrhuji hru pro nejnápaditější. #kdejsiseprobudildnes“

Co se týče jeho zdravotního stavu, popřel všechny pochybnosti. „Dál makám, 30 minut na kole, 30 minut plavání, 30 minut posilovna. Malajsie je jedním z nejnáročnějších závodů a já budu ve stoprocentní formě!“

Že Alonsův stav nebyl tak vážný, jak uvádějí spekulace, potvrdil Sky Sports šéf McLarenu Eric Boullier. „Byl to normální otřes mozku se ztrátou krátkodobé paměti. Není to tak dramatické, jak se píše v médiích. Všechno je zpět v normálu.“

„Je velmi frustrovaný, že nemůže být ve voze, ale bude s námi spojený na (závodních) poradách přes video. Když máte otřes mozku, musíte respektovat 21denní lhůtu na odpočinek. Doktoři nám poradili a dali jasné doporučení, kterého se držíme.“

Konečné slovo před návratem do vozu v Malajsii budou znovu mít lékaři. „Budou lékařské testy na zjištění jeho reakčních časů. Už s nimi začali a všechno je normální. Budeme to hlídat do konce rekonvalescence. Co se nás týče, chceme ho v simulátoru, ne aby testoval, ale aby poznal, co jsme udělali za poslední dva týdny.“

 

Diskuse k článku

Napsat komentář