Hamilton se zlobí na svůj tým, opět chystá “náročné rozhovory”

Sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton připustil, že Mercedes v rámci Velké ceny Monaka nepředvedl takový výkon, na jaký jsme byli doteď zvyklý. Z Monte Carla si černé šípy odváží jen sedm bodů.

Štítky: GP Monaka Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 23. 05 2021 — Vašek Štěpánek

Hamiltonův rival v letošním boji o titul Max Verstappen v Monaku vyhrál. Pilot Red Bullu si po celý závod vše kontroloval a po tomto výkonu se Verstappen dostal do čela mistrovství světa, aby toho nebylo málo i samotný Red Bull přeskočil Mercedes v Poháru konstruktérů.

Hamilton do závodu startoval ze sedmého, respektive šestého místa, vítěz kvalifikace Charles Leclerc do závodu vůbec nenastoupil. V prvním stintu se Brit držel za AlphaTauri Pierra Gaslyho. Mercedes se u Hamiltona rozhodl pro dřívější pit-stop v naději, že se před Francouze dostanou.

Risk ale tentokrát nevyšel – Gasly zajel do boxů o kolo později a vrátil se zpět před Mercedes Lewise Hamiltona. K pozdní zastávce se naopak rozhodli u Aston Martinu s Vettelem a u Red Bullu s Pérezem. Oba dva se následně dostali před bojující dvojici Gasly-Hamilton.

Pilot Mercedesu po závodě v ulicích Monte Carla neskrýval svou frustraci. Mercedes mu dřívějším pit-stopem zničil závod a ztratil kvůli tomu další tři místa. Hamilton také uvedl, že si o tom se svým týmem musí promluvit.

„Byl to zkrátka víkend na h*vno. Musíme si o tom v zákulisí promluvit. Dnes jsme nepodali výkon, na který můžeme být hrdí a musíme se z toho poučit. Celý víkend jsme ztráceli, takže teď musíme vše zanalyzovat a soustředit se na další závody.

Zároveň chci ale pogratulovat Maxovi a Red Bullu, odvedli naprosto skvělou práci a tuto odměnu si zaslouží,“ prohlásil korektně Hamilton.

Druhý muž průběžného mistrovství světa se zamýšlí nad následujícími závody. Hamilton netuší, jak na tom v nich Mercedes bude. Mírně ale favorizuje Red Bull.

„Dalším závodem je Baku. Je to trať, která Red Bullu může sedět, takže bude velmi těžké jim tam konkurovat, uděláme ale maximum. Myslím, že to bude podobné jako v tady v Monaku, akorát tam jsou dlouhé rovinky, které nesvědčí Ferrari,“ predikuje Hamilton.

Huawei se po mobilních telefonech zaměřuje na automobilový průmysl, představuje SF5