Pilot F2 Correa popsal nehodu ve Spa. Noha se asi úplně nevyléčí, přiznal

Přestože Juan Manuel Correa podstupuje rehabilitaci a jeho zdravotní stav se zlepšuje, poraněnou pravou nohu už zřejmě nikdy nebude mít v takové kondici jako před nehodou ve Spa-Franchorchamps v srpnu.

Štítky: Anthoine Hubert Juan Manuel Correa Zveřejněno 22. 11 2019 — Lukáš Štěrovský

Tragickou nehodu ze závodu F2 ve Spa-Franchorchamps, při které přišel o život Anthoine Hubert, netřeba příliš připomínat. Jejím výsledkem byla fatální kolize, při které Correa vrazil v plné rychlosti do Francouzova monopostu. Pilot české stáje Charouz Racing Systém teď přesně popsal, co se tehdy za zatáčkou Eau Rouge/Raidillon vlastně stalo.

„Když jsem projížděl Eau Rouge, najel jsem na trosky z vozu Giuliana Alesiho, které se dostaly pod přední kola, nazvedly je a já jel rovně. Smůla byla, že jsem tak přímo trefil Hubertův vůz,“ tvrdí Correa.

„Je to jasné. Potkal jsem se se členy Mezinárodní automobilové federace. Byla to prostě nešťastná nehoda, do které se zapletlo snad pět aut. To, co jsem řekl, se shodovalo se zprávou FIA. Ale je konec, žádné vyšetřování už nezmění to, že mě čeká náročný rok.“

Závodník byl při nehodě vystaven přetížení 70G a utrpěl vážná poranění pravé nohy, o kterou málem přišel. Lékařům se ji ale nakonec povedlo zachránit, na Correu tak čeká přibližně 12měsíční rehabilitace, byť s nejistým výsledkem.

„Bohužel je možné, že noha se nikdy úplně nezotaví. Ale budu bojovat naplno, abych zase mohl šlápnout na plyn,“ přiznává Correa.

View this post on Instagram

Found myself a new nurse 👩‍⚕️

A post shared by Juan Manuel Correa (@juanmanuelcorrea_) on

Correu v nemocnici navštívil i Alex Albon.

Diskuse k článku

Napsat komentář