Vettel: Zpátečku jsem dnes použil víckrát než za poslední tři sezony

Čtvrté a páté místo, taková je bilance pilotů Ferrari ve druhém (tedy rychlejším) volném tréninku na GP Ázerbajdžánu.

Štítky: Ferrari GP Ázerbájdžánu Zveřejněno 23. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Lepším z dvojice jezdců byl v pátek Kimi Räikkönen. „Byli jsme na tom celkem dobře v průběhu celého tréninku. Pochopitelně máme silnější a slabší místa, ale základ je dobrý a silný, takže očekávám, že budeme v boji na špici. Je to otázka toho dát vše dohromady a snažit se být nejrychlejším týmem,“ tvrdí Fin.

Podle něj je letos jízda v Baku snazší, než tomu bylo v sezoně 2016. „Poslední rok jsme tu závodili a bylo to těžké. Bylo velké teplo a měkčí pneumatiky nebylo snadné kontrolovat. Tenhle rok se to zdá snazší, přestože vozy jsou odlišné a máme jiné gumy. Dnes bylo trochu chladnější, ale mělo by se oteplit. Uvidíme, jak se počasí vyvine,“ dodává Räikkönen.

Pozitivní pro jeho kolegu Vettela může být to, že za Räikkönenem nezaostal příliš. „Není snadné najít rytmus na této trati. Doufám, že jsem nebyl jediný, kdo byl dnes tak často mimo okruh. Myslím, že jsem snad třikrát musel použít zpátečku, a to jsem ji za poslední tři roky nepoužil snad ani jednou. Je dobré si to ale vyzkoušet dnes, protože zítra už na to nebude čas,“ nabádá čtyřnásobný mistr světa.

„Byl to zábavný den, zkusili jsme pár věcí a vidíme, že kvalifikační pokusy nejsou ideální, nedali jsme je pořádně dohromady. Ale sobota je jiný den. Nemyslím, že nám chybí mnoho, vypadá to vyrovnaně. Podle mého je Red Bull velmi rychlý, a to nejen na jedno kolo. Myslím, že jsme na tom dobře, jen to musíme poskládat do jednoho kola,“ sdělil ještě médiím Sebastian Vettel.

Diskuse k článku

Napsat komentář