Známe datum premiéry filmu z prostředí F1 s Bradem Pittem

Film, na kterém se podílí sedminásobný mistr světa F1 Lewis Hamilton, bude mít premiéru v červnu příštího roku.

Štítky: Brad Pitt F1 Zveřejněno 19. 06 2024 — Dominik Kovář

Film z dílny Apple Original Films ve spoluprací s F1 bude mít premiéru 25. června 2025, o dva dny déle se dočkají diváci v Severní Americe. Film s Bradem Pittem v hlavní roli režíruje Joseph Kosinski, který má za sebou režii snímku Top Gun: Maverick z roku 2022. Snímek, který se prozatím natáčel během závodních víkendů v minulém roce v Silverstone a na Hungaroringu, zatím stále nemá název.

Jak již bylo zmíněno, hlavního hrdinu ztvární Brad Pitt. Sonny Hayes, kterého bude Pitt hrát, je bývalý pilot F1, který se vrací do šampionátu závodit za smyšlený tým APXGP. Týmovým kolegou mu bude mladý nováček, kterého bude hrát Damson Idris.

Součástí filmu je také Lewis Hamilton, který je producentem a zároveň se podílel na psaní scénáře. Hamilton prozradil, že podzimní stávka hollywoodských scénáristů a hereckých odborů prodloužila dobu natáčení: “Kdyby nedošlo ke stávce, natáčeli bychom o víkendu ve Vegas jednu z opravdu skvělých scén. V natáčení ale budeme pokračovat příští rok, takže je ještě uvidíte.”

F1 v tiskovém prohlášení uvedla, že produkce filmu bude pokračovat v letošní VC Velké Británie, několika dalších závodech a bude finišovat v posledním závodu sezóny v Abú Zabí. Spekuluje se, že by se rozpočet snímku mohl vyšplhat až k částce přesahující 300 milionů dolarů, což by z něj udělalo jeden z nejdražších snímků v historii.