Změnu pravidel o rádiové komunikaci FIA letos neočekává
Delegát FIA Charlie Whiting si nemyslí, že by letos v průběhu roku došlo k dalšímu zpřísnění pravidel o komunikaci mezi týmy a jezdci při jízdách.
Delegát FIA a ředitel závodů Charlie Whiting si nemyslí, že by letos v průběhu roku došlo k dalšímu zpřísnění pravidel o komunikaci mezi týmy a jezdci při jízdách.
Komise F1 loni v listopadu rozhodla, že upustí od původního záměru FIA letos zpřísnit omezení pro rádiovou komunikaci, a tento směr letos potvrdila Strategická skupina.
„Důvod, proč jsme se rozhodli v tom plánu nepokračovat, byl ten, že se Komise F1 domnívala, že to nepotřebujeme,“ vysvětloval Whiting.
„Byla to dost přísná interpretace pravidel, takže je podle mě rozumné to omezit jen na instrukce jezdcům.“
Loni došlo k zavedení omezení rádiové komunikace během sezóny s platností od GP Singapuru, ale Whiting letos žádné změny nečeká.
„Nevidím důvod, proč by se tento náš názor měl během roku změnit,“ dodal.




Diskuse k článku