Vettel: Ferrari bylo dobré už vloni, jen to přes potíže nebylo vidět

Ferrari se krátce po skončení předsezonního testování jeví jako nejvážnější kandidát na sesazení dosud dominantního Mercedesu. Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen mají na svědomí dva nejrychlejší časy zimních příprav v Barceloně. Němec přitom říká, že velký pokrok Ferrari udělalo již loni, přes problémy to však nebylo vidět. Také v loňských předsezonních testech piloti Ferrari naznačili…

Štítky: Ferrari Sebastian Vettel Zveřejněno 11. 03 2017 — Pavel Fabry

Ferrari se krátce po skončení předsezonního testování jeví jako nejvážnější kandidát na sesazení dosud dominantního Mercedesu. Sebastian Vettel a Kimi Räikkönen mají na svědomí dva nejrychlejší časy zimních příprav v Barceloně. Němec přitom říká, že velký pokrok Ferrari udělalo již loni, přes problémy to však nebylo vidět.

Také v loňských předsezonních testech piloti Ferrari naznačili slibnou formu a ještě v první polovině sezony se zdálo, že by skutečně na vítězství pomýšlet mohli, Mercedes byl však znovu dominantní a italská stáj tak podruhé za tři roky zaznamenala sezonu bez triumfu.

“Myslím, že jsme připraveni lépe než loni, odjeli jsme více kol,” hodnotil letošní testování Vettel. “Myslím, že celkově je tým v lepší formě. Myslím, že jsme se hodně poučili z loňského roku a řekl bych, že loňský rok byl pro nás tím nejdůležitějším.

I když se podíváte na výsledky, řeknete si, že to nebyl ten nejúspěšnější rok, ale já se domnívám, že to, co se odehrálo v pozadí bylo opravdu, opravdu důležité pro to, abychom mohli učinit výrazný krok vpřed, a to se nám snad podařilo. Nemyslím si ale, že dostaneme důkaz nebo budeme mít jasnou představu dřív než v Melbourne nebo po prvních pár závodech.”

Na dotaz, co si tým z ročníku 2016 odnesl, Vettel dodal: “Mysím, že loni jsme se hodně naučili, celá organizace, celý tým vyrostl. Řekl bych, že to byl ten nejdůležitější rok. Samozřejmě, rok 2015 byl pro mě osobně skvělý jako začátek a pro tým jako restart tažení za vítězstvími. Rok 2016 byl krokem vzad, co se výsledků týče, ale myslím, že obrovským krokem vpřed, co se týče celé naší organizace.

Myslím, že krůček po krůčku dáváme všechno dohromady, musíme být trpěliví, ale když tým začne fungovat dobře, jednoho dne uvidíme výsledky. Jak brzy, to nevím. Je ale samozřejmě jasné, čeho tady chceme dosáhnout.”

Vettel zároveň v průběhu testů podotýkal, že Ferrari není žádným jasným favoritem. Mercedes je podle něj naopak stále tím týmem, který má navrch.

“Myslím, že pokud budeme v Melbourne schopni bojovat o vítězství, bylo by to skvělé. Jenže to je ještě daleko. Jistě, co se času týče, tak daleko už to není, my ale ještě máme hodně, co se učit a co udělat. Myslím, že spolu začínáme víc a víc růst.

Není žádným překvapením, že když jako tým získáte tři tituly v řadě za sebou, je jasné, kdo je favoritem, ať už se mění pravidla, nebo ne. Myslím, že mají dobré lidi a fungující tým, takže jsou to oni, kdo nastavuje laťku.

Právě teď nezáleží na tom, jestli jsme tady nejrychlejší, za to žádné body nezískáte. Myslím, že lidé se dívají na výsledkovou tabulku, nakonec je samozřejmě důležité být někde nahoře, ale nic z toho nemáte. Naším cílem je pochopitelně projít svůj program, zvládnout svoje věci. Jsme trochu pozadu, ale zlepšujeme se, auto dává smysl, čísla dávají smysl. Uvidíme, jak na tom budeme.”

Čtěte dále: Testy skončily. Je rychlejší Ferrari nebo Mercedes?

Diskuse k článku

Napsat komentář