Zkušený Ross Brawn: Tsunoda je nejlepším nováčkem za dlouhou dobu

Sportovní šéf F1 Ross Brawn má pro japonského debutanta v týmu AlphaTauri jenom slova chvály. Podle něj je Yuki Tsunoda nejlepším nováčkem za celá léta.

Štítky: Ross Brawn Yuki Tsunoda Zveřejněno 31. 03 2021 — Lukáš Štěrovský

Japonec do závodu odstartoval třináctý, svedl několik soubojů s Fernandem Alonsem či Sebastianem Vettelem a nakonec vybojoval deváté místo. Bezesporu velký úspěch.

„Opravdu mě ohromil. Poprvé jsem ho potkal během víkendu a je to opravdu působivý charakter,“ chválí Tsunodu Ross Brawn. „Je zábavný a jeho rádiová komunikace je občas trochu šťavnatější,“ naráží na fakt, že se Japonec v kokpitu snadno rozohní.

„Je nejlepším nováčkem za celé roky, byl úspěšný v každé sérii, do které nastoupil. Povýšit ho byl od Red Bullu brilantní tah,“ dodává Brawn a doufá, že japonský pilot ještě zvýší zájem diváků v zemi vycházejícího slunce o královnu motorsportu.

„Všichni si pamatujeme slavné dny, kdyby byly na Suzuce plné tribuny. Myslím, že to znova nastane, což je vzrušující,“ má jasno. Pomoci by tomu mohl i vyrovnaný boj na čele, který Brawn připisuje změnám pravidel.

„Jelikož se týmy brzy začnou soustředit na auto pro příští rok, je možné, že nikdo výrazně neodskočí a budeme tak svědky velkolepé sezony,“ mne si spokojeně ruce.

Tsunoda udělal na Brawna dojem.