Rosberg: Život může nabídnout mnohem více než jen kroužení

Nico Rosberg ukončil kariéru pilota formule 1 a zřejmě i závodního jezdce vůbec na konci loňského roku krátce poté, co dokázal zvítězit v mistrovství světa. Nyní přijal roli ambasadora týmu Mercedes a na své první sponzorské akci v Davosu promluvil o tom, co očekává od své budoucnosti. „Dělat vrcholový sport jako formule 1 vyžaduje stodesetiprocentní koncentraci. Není…

Štítky: Mercedes Nico Rosberg Zveřejněno 22. 01 2017 — Šimon Trantina

Nico Rosberg ukončil kariéru pilota formule 1 a zřejmě i závodního jezdce vůbec na konci loňského roku krátce poté, co dokázal zvítězit v mistrovství světa. Nyní přijal roli ambasadora týmu Mercedes a na své první sponzorské akci v Davosu promluvil o tom, co očekává od své budoucnosti.

„Dělat vrcholový sport jako formule 1 vyžaduje stodesetiprocentní koncentraci. Není vůbec žádné místo pro kompromisy, aspoň mně to tak vždy přišlo. Všechno ostatní je podřadné a tolik upozaděné, a to dokonce i rodina, mám teď rok a půl starou dceru, jsou to přátelé a jakékoliv zajímavé a zábavné projekty, všechno je zcela, zcela v pozadí.

Všechno má svůj čas a já zjišťuji, že v životě můžete zažít mnohem víc než jezdit dokola a mně teď přišlo, že je ta správná chvíle. Chci se pustit do nových výzev. Samozřejmě, pak je tady ta otázka mít dost času na svou rodinu, dost času na své přátele a mít také kontrolu nad celým svým životem. Od mých deseti let můj čas organizoval někdo jiný, říkali mi, kde mám být a zejména v F1 to bylo velice, velice intenzivní. A teď mám naprostou svobodu.“

Němec se kromě ambasadorské role v Mercedesu plánuje více věnovat charitativní činnosti. Tou byl však známý už před svým koncem se závoděním, hlavně důležitou rolí v organizaci Viva con Aqua, která lidem ze suchých oblastí usnadňuje přístup k vodním zdrojům.

„Jedním z směrů, kterým bych se chtěl pustit, je dávat něco zpět. Najít něco, co se skutečné dotýká mého srdce, takže budu objevovat nové cesty. V Německu navštívím děti, které jsou opravdu celkem nemocné.

Obnovitelná energie může být poměrně zajímavá, je tolik věcí a příležitostí, elektrické auto například. Tuhle jsem měl ve Švýcarsku jako taxi teslu, je poměrně úctyhodné, že jsme došli takhle daleko..“

Jednatřicetiletý rodák z Wiesbadenu žijící v Monaku také zavzpomínal na loňskou sezonu, způsob, jakým získal titul mistra světa a jak mu k tomu pomohlo studium filosofie.

„Pro herce, zpěváky, dokonce i politiky je to stejné. Myslím, že je to výzva, protože vás tolik lidí po celém světě bedlivě sleduje, když ve svém prostředí děláte dobré věci a někdy může být trochu náročné se s tím vypořádat. Myslím, že proto vidíme tolik zpěváků a herců, zejména, kteří to nezvládnou a trochu vykolejí.

Myslím ale, že každý si musí najít svůj způsob, jak se s těmito problémy vypořádat. Já jsem s tím čas od času rozhodně bojoval, ale podařilo se mi najít tu svou. Studoval jsem filosofii deset let, což mi hodně pomohlo, protože na každičký problém, trápení nebo pochybnost, kterou máte, se najde někdo, kdo se přesně s tím v minulosti potýkal.

Člověk tedy zjistí, proč žárlí, proč je naštvaný, proč má strach, proč je vyděšený, proč je nervózní. Nemůžete se svých emocí vzdát, to nejde, můžete ale změnit, jak se chováte, když přijdou,“ prohlásil úřadující mistr světa.

Čtěte dále: Rosberg očekává, že nová pravidla pro letošní sezónu zamíchají pořadím

Nico Rosberg si život po ukončení závodní kariéry viditelně užívá.

Nico Rosberg si život po ukončení závodní kariéry viditelně užívá.

Diskuse k článku

Napsat komentář