ŽIVĚ Z PADOKU – ohlasy po závodě

Vážení fandové formule 1. pokračujeme letošní novinkou: průběžným obrazovým zpravodajstvím přímo z místa dění, ať už prostřednictvím samotných týmů, novinářů, hostů, fanoušků: ŽIVĚ z padoku.

1 Štítky: GP Číny Zveřejněno 9. 04 2017 — GPF1.cz

Máme za sebou druhý závod letošního roku, který vyhrál Lewis Hamilton, avšak jen těsně před Sebastianem Vettelem – oba jezdci se spolu navíc dělí o vedení v šampionátu. Níže nabídneme ty nejzajímavější pozávodní ohlasy z padoku.

GP Číny, živě z padoku – ohlasy

Živě komentovaný přenos začal: 06/04/2017 09:17 a skončil: 12/04/2017 14:25

 • 11:33 am
  To bude z dnešních ohlasů z padoku vše. Podrobnější články samozřejmě naleznete v průběhu dne na webu. Děkujeme za pozornost a budeme se těšit u dalšího závodního víkendu – už za týden se jede Velká cena Bahrajnu! Na počtenou. 😉
 • 11:13 am
  Komu dnes nebylo moc do řeči, to byl pilot Sauberu Antonio Giovinazzi, kterému navíc hrozí, že se letos v F1 už neobjeví. V Bahrajnu by totiž měl být zpět za volantem Pascal Wehrlein. Giovinazzi havaroval během včerejší kvalifikace a na prakticky samém místě i v dnešním závodě. „Je to škoda. Musím se z toho ponaučit a jít dál,“ zhodnotil krátce své účinkování Ital.
 • 10:44 am

  K prvnímu vítězství Mercedesu v nové éře pogratuloval i loňský mistr a ex-jezdec právě Stříbrných šípů Nico Rosberg. I když teda skrze tweet moc „výmluvný“ nebyl. :))
 • 10:37 am
  Co to Lewis Hamilton svačí? Že by něco sladkého... za odměnu? :))
 • 10:14 am
  Z elitních jezdců nám ještě chybí vyjádření Kimiho Räikkönena, takže tady je: „Auto byl dobré, když mělo nové pneumatiky. Postupně se ale rychle opotřebovala přední kola. V tom momentě jsem hodně ztrácel. Musíme se na to podívat. Po závodě je vždycky lehké cokoliv říci. Takže myslím, že jsme mohli být o něco lepší, ale takhle to prostě je.“
 • 09:34 am
  Podobně jako Sebastian Vettel shrnul dnešní závod i jeho šéf Maurizio Arrivabene: „Měli jsme smůlu se safety carem, ale to se prostě v závodění někdy stává. Nejdůležitější je, že naše auta jsou konečně schopna bojovat s Mercedesem."
 • 09:26 am
  Dramatický závod předvedl také Daniel Ricciardo. Ten se v jeho úvodu nejprve trápil, aby v závěru naháněl týmového kolegu v boji o stupně vítězů – nakonec však marně. „V prvním stintu jsme hodně ztráceli a měli potíže s pneumatikami. Nemohl jsem s tím moc co dělat. Po zastávce v boxech se to zlepšilo, dotáhl jsem se na Maxe, ale víc se mi nepodařilo. Ani s DRS jsem se nedostal k šanci na útok. Chtěl jsem předjet po vnitřku, ale mimo stopu byla dráha pořád vlhká. Je frustrující zase nebýt na pódiu, ale přenesu se přes to.“
 • 09:11 am
  Jediný pilot, který se na start (nepočítáme-li start z boxů v podání Palmera), postavil na suchých pneumatikách, byl Carlos Sainz. Risk se vyplatil, Španěl nakonec dojel i přes trable v podobě smyku sedmý. „Měli jste vidět obličeje mých inženýrů, mysleli si, že jsem se zbláznil. Já ale nechápal, proč jsou všichni ostatní na přechodných gumách. Když všichni začali zajíždět pro suché pneu, říkal jsem si, že jsem konečně chytrý a už nikdy nebudu za hlupáka,“ směje se Španěl, který podle svých slov zažil pořádně adrenalinový závod.
 • 09:06 am
  Výborný závod předvedl po startu z chvostu pole Max Verstappen, který skončil třetí. „Byla to velká výzva. V prvním kole jsem předjel devět aut, takže to nebylo zlé. Kvůli včerejšku jsem neměl tolik času na správné vyvážení vozu, takže jsem v podstatě jel naslepo. Nakonec jsem ale velmi, velmi spokojený.“
 • 09:03 am

  Po dobrém představení v Austrálii se v Číně Valtteri Bottas nepředvedl v nejlepším světle, když se roztočil za safety carem. „Snažil jsem se zahřát pneumatiky, jak to jenom bylo možné. Jenže jsem zašel moc daleko. Byl jsem moc agresivní a roztočil se. Ztratil jsem spoustu míst a času,“ zlobí se na sebe Fin.

  Toho však uklidňuje týmový šéf Toto Wolff. „Občas se to stává i těm nejlepším. Bylo velmi kluzko a Valtteri ztratil kontrolu nad vozem.“ Podle obou bude důležité na GP Číny jednoduše zapomenout a jít dál.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “ŽIVĚ Z PADOKU – ohlasy po závodě”

 1. mrCabdriver11 mrCabdriver11 napsal:

  Parádní závod – adrenalin!!! Vettel vs Raikonen resp Riciardo v úvodu Velké ceny …
  P E C K A !!!
  Hamilton vyhrál o pár sekund – tuším cca 8 ??? Ale vzhledem k tomu, že měl vlastně jeden pitstop „zdarma“ pod safety carem, je vlastně teoreticky Ferrari s jedním pitstopem navíc o cca 15 sekund před Mercedesem … čistě hypoteticky samozřejmě, ale ???

Napsat komentář