Zítra si to s nimi rozdám o pódium, hlásá Ricciardo

Mercedes se v Abú Dhabi zatím prezentuje bezchybným výkonem. A ačkoli se Red Bull v posledních pár závodech výkonnostně zvedl, tento víkend je opět v těžké pozici. Čtvrté místo Daniela Ricciarda z kvalifikace bylo maximem, přičemž Max Verstappen se pral s vyvážením auta.

Štítky: GP Abú Dhabi Red Bull Zveřejněno 25. 11 2017 — Josef Nekvinda

Danielu Ricciardovi patří před posledním závodem sezony čtvrtá příčka v hodnocení jezdců. Na Kimiho Räikkönena má přitom náskok sedmi bodů a po kvalifikaci je na nejlepší cestě svou pozici před finským rychlíkem uhájit. V té si zajistil čtvrté místo právě před Räikkönenem a útočit bude na Sebastiana Vettela.

„Byl jsem s tím spokojený,“ pravil usměvavý Ricciardo po kvalifikaci. „Myslel jsem si, že máme výkon na druhou řadu a byl bych zklamaný, kdyby se nám to nepovedlo ukázat. Opravdu jsem přemýšlel tak, že když dohromady poskládám dobré kolo, můžeme proklouznout minimálně před jedno ferrari.

Seb byl trochu daleko, ale jsem rád, že se mi podařilo dostat před Kimiho. Je to pěkný způsob, jak udělat tečku za tímto rokem. Z pohledu kvalifikací to nebyl perfektní rok, i v tom, co jsem očekával sám od sebe, ale bylo hezké to zakončit dobrým kolem,“ pokračoval Australan.

Ve svém rozhovoru zmínil i fakt, že Red Bull nebyl v závodních simulacích nejrychlejší ve srovnání s Ferrari a Mercedesem. Pódiové umístění nicméně je prý reálným cílem, obzvláště s přihlédnutím na startovní pozici.

„Každopádně je to šance, jsme blízko. Všechno, co potřebuji, je dobrý start, a pak už tam jsme. Naše včerejší jízdy na dlouhou vzdálenost nebyly tak dobré jako ty Mercedesu nebo Ferrari, jsme pár desetin za nimi, ale přes noc jsme udělali pár změn, které si myslím, pomohly. S tím, jak se zlepšují podmínky na trati, to zítra může hrát v náš prospěch. Určitě vytasím své lokty a budu bojovat o pódium.“

Mladší kolega Max Verstappen se prakticky po celý víkend zatím marně dívá jen na Ricciardova záda. Ani kvalifikace na tom nic nezměnila a zítra proto odstartuje až jako šestý. Na vítězného Bottase přitom Verstappen ztratil celou sekundu. Příčinou mohlo být špatné nastavení v oblasti vyvážení auta.

„Prostě jsme neměli rychlost a pro mě to byla hodně obtížná kvalifikace. Hned při výjezdu na trať jsem neměl auto dobře vyvážené. Snažil jsem se z toho vytěžit maximum, ale jednoduše to nestačilo. Jestliže se snažíte vyladit balanc auta, tak po celou dobu se v autě necítíte zrovna pohodlně, a to byl náš případ. Určitě to nebude snadný závod,“ doplnil Max Verstappen.

Diskuse k článku

Napsat komentář