„Dělám to, co miluji“ – rozhovor s Mickem Schumacherem

Mick Schumacher, syn legendárního Michaela, dosáhl na důležitý milník ve své kariéře: tento víkend získal titul formule 3.

Štítky: Mick Schumacher Motorsport Zveřejněno 14. 10 2018 — GPF1.cz

V předposledním závodě z celkových třiceti byl Schumacher korunován šampionem. Jeho hlavní rival a odchovanec Red Bullu Daniel Ticktum přišel zkrátka.

„Je to hodně těžké popsat slovy,“ svěřil se Mick Schumacher. „Jsem opravdu poctěn možností, že mohu prožívat právě teď to, co žiji. Žít si svůj sen.

Děláme to, co milujeme. A podávat během toho dobré výkony, tak to je skvělý pocit.“

Schumacher uznal, že jeho vlastní Prema Powerteam jej navzdory obrovské mediální pozornosti držel nohama pevně na zemi. Zasloužil se o také jeho doprovod v podobě Petera Kaisera a Sabine Kehmové, oba dlouholetí spolupracovníci Michaela Schumachera.

„Mám za sebou tým lidí, na které se mohu vždy obrátit, když se potřebuji uvolnit. To mi pomohlo vyrovnat se s velkým zájmem o mou osobu, soustředit se na závody a na to, co mám rád. Tedy být na závodní dráze a zajíždět rychlé časy.“

Ještě v polovině sezony byl Schumacher průběžně až na desátém místě. Ve druhé polovině už byl prakticky nepřekonatelný.

„Celou sezonu jsme tvrdě pracovali. V úvodu sezony to možná nebylo tak zřejmé jako dnes, ale my jsme byli schopni vše postupně zlepšovat. Tým mě celou dobu skvěle podporoval, a to i v těch  nejtěžších chvílích. „

Sledujte závěrečný závod evropské formule 3 živě od 9:55 níže:

Diskuse k článku

Napsat komentář