Ženy jako pilotky v F1? Podle Ecclestona pouhý vtip

Ženy jako pilotky nemají ve formuli 1 co dělat. To si myslí Bernie Ecclestone, který v blízké době neočekává, že se nějaká závodnice objeví na startovním roštu. Prý by si nezískala potřebný respekt, a proto by ženy ve formuli 1 “neměly být brány vážně”. Ecclestone nebere ohledy na to, že uráží polovinu světové populace. Nezajímá…

1 Štítky: Alice Powellová Bernie Ecclestone Susie Wolffová Zveřejněno 18. 01 2016 — Marie Tomšíková

Ženy jako pilotky nemají ve formuli 1 co dělat. To si myslí Bernie Ecclestone, který v blízké době neočekává, že se nějaká závodnice objeví na startovním roštu. Prý by si nezískala potřebný respekt, a proto by ženy ve formuli 1 “neměly být brány vážně”.

Ecclestone nebere ohledy na to, že uráží polovinu světové populace. Nezajímá ho, že poměrně ostré prohlášení vypustí ve stejnou dobu, kdy bývalá závodnice formule 1 spouští kampaň na podporu žen v motorsportu a jen chvíli po úmrtí první ženské pilotky ve formuli jedna v historii.

Britský miliardář v rozhovoru pro televizi TSN zpochybnil ženský potenciál, schopnost prosadit se a získat si respekt. “Pochybuji o tom. I kdyby se našla konkurenceschopná pilotka, stejně ji nikdo nebude brát vážně. Nedostane tak dobré auto a ve srovnání s konkurencí si nezíská respekt. Může se stát, že se nějaká žena do motorsportu dostane. V GP3 pár sezon jedna dívka působila. Ale ve formuli 1? To si myslím, že je nereálné,” řekl Ecclestone.

Názor většiny žen v motorsportu je zcela opačný. S Ecclestonem nesouhlasí ani vítězka série formule Renault z roku 2010 Alice Powellová: “Někdo musí Berniemu dokázat, že se mýlí. Byla by škoda, kdyby ženy ve formuli 1 nezávodily kvůli tomu, že si nezískají respekt. Já to nevnímám jako pouhý vtip. Myslím, že Bernie akorát ztěžuje ženám cestu na vrchol.”

V sérii závodů GP3 v letech 2012-2014 závodila Carmen Jordáová. V loňském roce získala místo testovací pilotky u Lotusu. V současnosti se ale média soustředí na jiné jméno, a to Susie Wolffová. Dnes již bývalá testovací pilotka Williamsu zakládá novou iniciativu, která si klade za cíl podporu a rozvoj kariér mladých závodnic. Susie Wolffová se v sezoně 2014 zúčastnila několika tréninků a stala se tak první ženou ve formuli 1 po dvaceti letech.

Před rokem Bernie Ecclestone navrhl založit čistě ženský šampionát, ale s podporou se nesetkal. Plán se nezamlouval ani Susie Wolffové: “Celou kariéru jsem závodila jako normální pilotka. Proč bych se měla dívat na závod, kterého by se účastnily jen ženy?”

Motorsports / Formula 1: World Championship 2007, GP of USA , Bernie Eccelstone (F1 Organisator) and his wife Slavica, *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI / Michael Kunkel +++

Ženy a formule 1? Podle Ecclestona to nejde dohromady

Diskuse k článku

Napsat komentář