Ze spolupráce mezi Toro Rosso a Hondou by mohl těžit i Red Bull

Pokud McLaren skutečně ukončí smlouvu s Hondou, a ta se připojí k Toro Rosso, vznikne tím možnost na změnu pohonné jednotky i pro Red Bull. Tvrdí to jeho šéf Christian Horner.

Štítky: Honda Pohonné jednotky Red Bull Toro Rosso Zveřejněno 5. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

V současnosti se mimo jiné znovu jedná o dohodě mezi Hondou a Toro Rosso. Z případného konce japonského motoráře u McLaranu a jeho přechodu k italské stáji by mohl časem případně těžit i Red Bull, jehož je Toro Rosso sesterským týmem.

Red Bull závodí s pohonnými jednotkami Renaultu, se kterými je dlouhodobě nespokojen. Změna by tak přišla vhod. „Není naše věc to, co se děje mezi McLarenem a Hondou. Na konci by do sebe ale mohly zapadnout určité věci,“ tvrdí Christian Horner. „Samozřejmě se hodně diskutuje okolo McLarenu a toho, co dělá s Hondou. Otevírá to dveře pro spolupráci s Toro Rosso, například? Uvidíme. Dokud si McLaren a Honda nevyřeší své záležitosti, nic dalšího se nestane.“

Případné spojení Hondy a Toro Rosso by do budoucna podle Hornera mohlo otevřít dveře Red Bullu ke změně dodavatele pohonné jednotky. „Pro nás by tento scénář (spojení Hondy s Toro Rosso) byl hodně zajímavý. Zajišťovalo by nám to další možnost ke změně dodavatele agregátu. Momentálně totiž žádné jiné možnosti nemáme, a v tomto byznysu vždycky chcete mít něco v záloze.“

Nicméně i kdyby dohoda mezi japonským motorářem a italskou stájí klapla, pro Red Bull by to neznamenalo určitě žádnou změnu už v příštím roce. „Takhle přímo nás to neovlivní. Teď je to věcí našeho sesterského týmu, který bude muset navrhnout nový vůz a převodovku kolem odlišné pohonné jednotky, pokud se rozhodne k ní přejít příští rok. Už je celkem pozdě, takže jsme velmi omezeni. Myslím, že to platí i o McLarenu, pokud by se rozhodl pro změnu,“ dodává Horner.

[gpf1video adLink=“http://gpf1.cz“ adUrl=“http://gpf1.cz/wp-content/uploads/2017/09/AMCreklama.mp4″][/gpf1video]

Diskuse k článku

Napsat komentář