Že se McLaren zajímá, Ricciardo nepopřel

Daniel Ricciardo prohlásil, že žádnou nabídku od McLarenu takovou, o které se píše v médiích, nedostal. Současně ale nepřímo přiznal, že McLaren může být jedním z těch, kdo se o jeho služby zajímají.

Štítky: Daniel Ricciardo Honda Red Bull Zveřejněno 21. 06 2018 — Michal Hylán

„Žádnou takovou nabídku jsem neobdržel. Ale upřímně, všichni mluví o Mercedesu, Ferrari a o tom, proč bych tam měl jít, na druhou stranu vím, že zajímavé nabídky mohou přijít i z jiných týmů a McLaren by mohl být jeden z nich. Určitě bude záležet na tom, co udělá Fernando, jestli zůstane. Pokud ne, budou chtít zkušeného pilota.“

Nejpravděpodobnější však je, že Ricciardo zůstane u Red Bullu i v roce 2019 a jednání o jeho budoucnosti v týmu budou pokračovat, zvlášť když nedávno tým uzavřel smlouvu s Hondou na dodávky motorů v příštích letech.

Ricciarda láká McLaren, nabídka je každý týden vyšší

„Určitě budou chtít začít hned,“ uvedl Ricciardo. „Nejsem pod tlakem, ale ta jednání budou určitě rychleji pokračovat, zvlášť když je před námi Red Bull Ring a Silverstone, takřka dva domácí závody, takže uvidíme.“

Ačkoli má Red Bull podepsanou smlouvu s Verstappenem na další dvě sezony, tým zdůrazňuje, že je pro něj důležité udržet také Ricciarda, vítěze dvou letošních závodů. Ricciardo přiznává, že by měl rád jasno v tom, kde bude v příštích letech jezdit ještě před letní přestávkou.

„Pro mě osobně by bylo hezké mít jasno a užít si letní pauzu. Jestli budu muset svojí budoucnost řešit ještě během dvou týdnů v srpnu, pak to pro přestup nebude dobré. Takže bych byl rád, kdyby se to vyřešilo během letní přestávky.“

Ferrari se rozhoduje mezi Räikkönenem a Leclercem. Ricciardo vyloučen

Pokud se Ricciardo rozhodne zůstat s Red Bullem i v šesté sezoně, tak ví, že to bude s motory Honda, protože je to týden, co Christian Horner sdělil, že rozhodnutí o Hondě bylo „jednoznačné“.

„Bylo mi jasné, že se to může stát, takže to pro mě není tak velké překvapení,“ řekl dále Ricciardo. „Byl jsem si vědom té možnosti, připravoval jsem se a přemýšlel. Nyní je to oficiální, snažím se to chápat a pokusím se sám sebe přesvědčit, že je to dobré rozhodnutí. Určitě je reálné ve spojení s Hondou dosáhnout mnoha úspěchů. V letošním roce je to s Renaultem běh na dlouhou trať. Nemáme dostatečnou kvalifikační rychlost. Když se nám daří šetřit palivo, jsme v závodním tempu mnohem konkurenceschopnější. Myslím, že spojení Red Bull a Honda je správné,“ dodal Ricciardo.

Diskuse k článku

Napsat komentář