Že jsme zahodili vítězství? To už říkáme moc často, zlobí se Norris

Lando Norris dosáhl na Velké ceně Velké Británie 2024 třetího místa, ale jeho výkon naznačoval, že měl šanci na vítězství.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 7. 07 2024 — GPF1.cz

Tento závod se pro něj stal dalším příkladem toho, jak McLaren nevyužil svůj potenciál na maximum.

Zklamání z promarněné příležitosti

“Mám pocit, že jsme to znovu zahodili,” začal Lando Norris na tiskové konferenci po závodě. “Poslední dobou to slyším hodně často, takže to nenávidím říkat znovu. Ale ano, mnoho věcí šlo dobře. Ztratili jsme to při poslední zastávce. Jedno kolo, ale nemyslím si, že to bylo jen jedno kolo. Myslím, že i kdybych zastavil v dokonalém kole, naše rozhodnutí jít na měkké pneumatiky bylo špatné. Myslím, že Lewis by stejně vyhrál. Dvě rozhodnutí z naší strany nás dnes stála všechno. Zvlášť tady, je to dost zklamání.”

Norris jasně vyjádřil, že rozhodnutí týmu, jaké pneumatiky zvolit, byla klíčová chyba, která ovlivnila celý závod. Místo toho, aby se radoval z vítězství, musel se spokojit se třetím místem, což pro něj nebylo dostatečné.

Co dál?

Když byl dotázán na to, co by chtěl sdělit svým inženýrům při debriefingu, Norris odpověděl: “Nevím. Ještě jsem o tom nepřemýšlel.” Tato odpověď naznačuje, že Norris byl stále zklamaný a neměl jasnou představu o tom, jak by měl tým postupovat dál.

Při pohledu do budoucnosti směrem k Velké ceně Maďarska, Norris řekl: “Lewis se na to těší. Myslím, že Max se na to těší. Myslíte si, že je to teď souboj mezi vámi všemi?” Norris odpověděl: “Mnohem více, ano. Myslím, že i Oscar. Oscar a George. Je nás ve hře mnoho. Očekávám, že to budou dobré souboje, jsem si jistý. Ferrari se v nějakém bodě vrátí do hry. Ale zřejmě jsme dnes také nebyli dost rychlí. Myslím, že když bylo úplně sucho, Mercedes byl mnohem rychlejší, a v podmínkách, které jsme dnes měli, jsme možná vypadali trochu lépe, takže máme na čem pracovat. Stále jsme měli víkend, kdy jsme byli jasně nejrychlejší. Vždycky jsme tam nebo tam, ale nikdy nejsme to auto, a myslím, že musíme pokračovat v práci jako tým. Musím pokračovat v práci na svých věcech. A prostě se to snažit dát dohromady, protože stále je tu mnoho pozitivních věcí. Je tu tolik dobrých věcí a tolik věcí na místě. Ale je frustrující, když jsme už několikrát tuto sezónu zahodili něco, co mělo být naše.”

Norrisova slova odrážejí frustraci, ale zároveň uznání toho, že tým McLaren má potenciál. Jeho naděje na budoucí úspěchy závisí na schopnosti týmu učit se z chyb a zlepšovat svou strategii.

Lando Norris se na Velké ceně Velké Británie 2024 ukázal jako jeden z nejlepších jezdců, přesto však musel čelit hořkému zklamání z promarněné šance na vítězství. Jeho upřímná reflexe a odhodlání pokračovat v tvrdé práci jsou příslibem toho, že jeho čas na nejvyšší stupínek pódia ještě přijde. McLaren musí nyní najít způsob, jak proměnit svůj potenciál v konzistentní úspěchy a vyhnout se zbytečným chybám, které je stály vítězství.