Zdrcený Sainz je přesvědčen, že sám víc udělat nemohl

Po startu z první řady dojel pilot Ferrari Carlos Sainz do cíle až pátý. Za oběma mercedesy a Pérezem z Red Bullu, který startoval jedenáctý.

Štítky: Carlos Sainz Charles Leclerc Ferrari Zveřejněno 4. 06 2023 — GPF1.cz

Carlos Sainz ale uvedl, že dělal všechno, co mohl.

“Myslím, že jsme skutečně využili vše, co jsme měli,” řekl Sainz po závodě. “Vydal jsem ze sebe absolutní maximum jak na startu, tak v závodním tempu a jen mě trochu mrzí, že jsme nemohli trochu důrazněji bránit Red Bull a oba Mercedesy, protože byly rychlejší než my.

Nemělo ani cenu s nimi bojovat, protože by mě předjeli o kolo později nebo potomi, takže jsem udělal absolutní maximum, ale bohužel to tak teď je.

Bezradný byl i kolega Leclerc, který po neúspěchu v kvalifikaci startoval z boxů.

“Je to velmi zvláštní a velmi těžko pochopitelné, protože jedeme na první sadě tvrdých pneumatik a je to tak špatné, vůbec žádná přilnavost, zejména přední pneumatiky, ty byly prostě opravdu, opravdu špatné,” řekl Leclerc. “A pak ve třetím úsěku závodu máme jinou sadu tvrdých pneu, a najednou je všechno v pořádku a vy děláte úplně to samé, jako jezdec, a je to prostě úplně jinde.

Naštěstí jsme měli mnohem méně problémů ve srovnání se včerejší kvalifikací, kde si auto dělalo, co chtělo. Bohužel jsme měli stále ten problém s pneumatikami, zejména v prvním úseku závodu.”