Zdrcený Russell: Člověk zkrátka dostane to, co si zaslouží

Před začátkem druhého závodu na okruhu Red Bull Ring a po zisku osmého místa v kvalifikaci, Russell nepřipouštěl možnost neuspět a znovu nezískat body. V závodě ale nakonec skončil hned za bodovanými pozicemi.

Štítky: George Russell GP Rakouska Williams Zveřejněno 4. 07 2021 — Vašek Štěpánek

Pilot Williamsu startoval do Grand Prix z osmého místa a jedná se o jeho nejlepší kvalifikační umístění s týmem. Po zhasnutí světel však vypadl mimo bodovanou desítku. Díky strategii ale dokázal několik míst získat.

Výraznou většinu závodu se Russell pohyboval na rozhraní první a druhé desítky. V druhé polovině závodu se už pohyboval na bodovaných pozicích, než jej pouze tři kola před koncem předjel Fernando Alonso.

„Trochu mi to připomnělo dny v juniorských sériích, kdy jsem závod, co závod bojoval kolo na kolo. Dnes to bylo hlavně o zkušenostech a myslím si, že jsem se toho hodně naučil. Je to trochu divné, jsem tady už tři roky a tolik soubojů jsem ještě nezažil.“

Během posledních dvou závodů strávil Russell poměrně mnoho kol v TOP 10. Minulý týden jej ale potkal technický problém, a tak je 11. místo z GP Rakouska Britovým nejlepším výsledkem v letošní sezoně.

„Abych byl upřímný, nejsem úplně smutný. Nakonec člověk vždy dostane to, co si zaslouží. My odvedli skvělou práci na jedno kolo včera. Celkově ale byli kluci kolem nás rychlejší než my a díky tomu mají nějaké body, zasloužili si je,“ uvedl Russell.

Pilot Williamsu byl ještě tři kola před koncem závodu na poslední bodované příčce, když jej ale po dlouhém boji předjel dvojnásobný šampion Fernando Alonso na svém Alpinu.

„Udělal jsem vše, co jsem mohl, ale Fernando měl opravdu skvělou rychlost. Myslím, že v kvalifikaci měl smůlu a měl postoupit i do Q3 a získat tam skvělou pozici na startu. Řekl bych, že 11. místo dnes bylo zkrátka maximum.“

Russellova konečná pozice se může ještě změnit, protože celkem pět pilotů, kteří skončili před ním, je vyšetřováno kvůli nezpomalení pod dvojitými žlutými vlajkami. Russell je však také vyšetřován, a to za souboj s Kimim Räikkönenem.