Zbytečnou kolizi v kritickém období zažili oba: Vettel podpořil Leclerca

Charles Leclerc na tiskové konferenci v Maďarsku uvedl, že po nehodě na Paul Ricard ve Francii ho kontaktoval bývalý kolega u Ferrari Sebastian Vettel. Končící šampion F1 poslal Monačanovi SMS, aby ho uklidnil.

Štítky: Charles Leclerc Sebastian Vettel Zveřejněno 29. 07 2022 — Vašek Štěpánek

Sebastian Vettel v Maďarsku oznámil konec své kariéry. Napříč paddockem toto rozhodnutí vyvolalo řadu reakcí a dojemných vzpomínek. Výjimkou není ani Charles Leclerc, který si cení Vettelovi osobnosti a prozradil, že jej bývalý parťák po Francii kontaktoval.

„Se Sebem mám opravdu hodně vzpomínek mimo trať a těžko se mi vybírá jeden moment, na který nezapomenu. Je toho opravdu hodně, ale pamatuji si, jak jsem byl ve Ferrari nový, byl jsem tam první den a byl jsem ohromen.

To zázemí, ta atmosféra byla okouzlující a poté jsem v továrně uviděl Sebe jako svého kolegu a bylo to docela vtipné. Myslím si, že mě vnímal jako podivína, protože jsem zprvu před ním moc nemluvil, styděl jsem se a bál jsem se, že řeknu něco hloupého.

Během těch let se z nás stali přátelé, i když to občas na trati drhlo a nemuselo to tak vypadat. Dodnes ale spolu se Sebem mluvíme a píšeme si. To udělal i teď po Francii, kdy mi napsal zprávu a snažil se mě uklidnil a povzbudit.

Bylo to od něj opravdu moc hezké a jen to potvrzuje, jak skvělá osobnost Sebastian je, není pochyb o tom, že F1 bude chybět. Mě osobně se bude stýskat, protože je to člověk, který mi strašně pomohl zabydlet se ve Ferrari,“ popsal své myšlenky o Vettelovi Leclerc.

Leclerc dále prohlásil, že Francii už řešit nehodlá a je za ním. „Už se k tomu nechci vracet, ano, udělal jsem chybu a stále nás hodně bodů. Nesmí se to už opakovat, musím být více ve střehu a dvakrát rozmýšlet nad svými činy, když jsem v autě.

Chci ale ještě jednou říct, že to, co se stalo byla má chyba. Byla to hloupost a velká rána pro nás všechny. Nechci, aby někdo obviňoval lidi v týmu a další věci, které jsem poslední týden na internetu vídal,“ zakončil téma pilot Ferrari.