Rosberg v Číně dovršil vítězný hattrick. Na stupních ho doplnili Vettel s Kvjatem

Dramatickou Velkou cenu Číny plnou soubojů opanoval Nico Rosberg. Druhou příčku vybojoval Sebastian Vettel a ze stupňů vítězů se raduje i Daniil Kvjat. Hamilton po startu z poslední pozice dokončil na bodech. Úvod závodu, respektive samotný start, byl v Šanghaji klíčovým prvkem, který zbytku Velké ceny vtiskl obrázek. Nico Rosberg z nejlepší pozice znovu nebyl schopen, navíc…

3 Zveřejněno 17. 04 2016 — GPF1.cz

Dramatickou Velkou cenu Číny plnou soubojů opanoval Nico Rosberg. Druhou příčku vybojoval Sebastian Vettel a ze stupňů vítězů se raduje i Daniil Kvjat. Hamilton po startu z poslední pozice dokončil na bodech.

Úvod závodu, respektive samotný start, byl v Šanghaji klíčovým prvkem, který zbytku Velké ceny vtiskl obrázek. Nico Rosberg z nejlepší pozice znovu nebyl schopen, navíc v čisté stopě, za sebou udržet tentokrát Daniela Ricciarda, který do první zatáčky šel velmi dravě. To samé platilo i o Daniilu Kvjatovi, který si z šesté příčky vyšlápl dokonce na obě ferrari. Výsledkem tohoto odvážného kroku byla kolize mezi Kimi Räikkönenem a Sebastianem Vettelem. Němec se propadl až na deváté místo, zatímco ulomené křídlo a propad na samotný chvost byl zase osud čekající na Fina.

Tam už jej vyhlížel Lewis Hamilton, který v první zatáčce rovněž přišel o přední křídlo po souboji s Felipem Nasrem. Pořadí na čele nevydrželo dlouho stabilní. Ricciardovi už ve třetím kole dosloužila levá zadní pneumatika a její rozcupované kusy pokryly velkou část trati v závěrečném sektoru. V důsledku tohoto incidentu se ujal vedení Nico Rosberg, nicméně na trať musel i safety car.

Toho po dramatickém startu využila většina jezdců k zastávkám v boxech a dvojnásob pak Lewis Hamilton, který si během chvíle odbyl povinnost z pohledu využití všech sad pneumatik. Super-měkkou sadu si jako jediný ke své stíhací jízdě povolal Sebastian Vettel a s odstupem času je nutno podotknout, že se mu to vyplatilo. K restartu závodu došlo v osmém kole, po kterém okamžitě začal Rosberg ujíždět v tu chvíli na druhé příčce jedoucímu Massovi. Ani Brazilec svou pozici neudržel dlouho a zanedlouho ji byl nucen přepustit Kvjatovi.

Po velmi chaotickém úvodu závod ubral něco ze svého tempa, nicméně stále bylo na trati k vidění spousta předjíždění. Důležitými milníky byly souboje mezi Sebastianem Vettelem a Daniilem Kvjatem o druhou příčku a pak v závěru závodu také mezi Kimim Räikkönenem, Lewisem Hamiltonem a Felipem Massou o pátou pozici. V obou případech z toho vyšlo vítězně Ferrari. V tu dobu nicméně bylo o vítězi závodu rozhodnuto. Stal se jím Nico Rosberg. Za ním se tak seřadili Vettel, Kvjat, Ricciardo a Räikkönen. Hamilton po startu z posledního místa dokončil na sedmé pozici. Vozům nového týmu Haas to po dobrém výsledku v Austrálii i Bahrajnu na body tentokrát nestačilo.

Výsledky GP Číny:

Podrobný průběh závodu je k dispozici níže v našem on-line přenosu:

Čtěte dále: Mercedes vyzdvihuje Hamiltona. Nebo jej konejší? Jako vloni Rosberga?

Diskuse k článku

3 komentáře: “Rosberg v Číně dovršil vítězný hattrick. Na stupních ho doplnili Vettel s Kvjatem”

  1. koudaa napsal:

    DallasDD i když je pravda, že si Vettel tu zatáčku fakt blbě najel a to místo tam nechal……

  2. koudaa napsal:

    DallasDD Nevím, já ho docela chápu….. Jedes si, zavíráš zatáčku, mrkneš do zrcátka a tam letí RedBull, tak radši uhneš do kolegy, protože ti nic jinýho nezbyde…. Je fakt, že kdyby držel a zatáčku zavřel jak měl tu stopu najetou, tak ho Kvyat smete a měli by po závodě oba…

  3. DallasDD napsal:

    Hezký závod, ale Vettela fakt nechápu….Jestli ten incident s Raikkonenem byla něčí chyby, tak Vettelo a nikoli Kvyatova

Napsat komentář