Závodníci nejsou žádní superhrdinové, říká Russell. Chce zůstat sám sebou

George Russell je mnohými považován za obrovský talent a po své první sezoně v F1 dokázal tyto předpoklady naplnit. Současně ale tvrdí, že piloti F1 nejsou oproti „obyčejným“ lidem nijak výjimeční.

Štítky: George Russell Williams Zveřejněno 11. 02 2020 — Lukáš Podstata

Brit přišel do formule 1 po zisku mistrovského titulu ve formuli 2. Bohužel pro Russella dostal z nováčků nejhorší příležitost, a to v trápícím se Williamsu. Svého největšího rivala, týmového kolegu, Roberta Kubicu však doslova „zajezdil do země“, což je vždy dobrý indikátor jezdeckého potenciálu.

Není proto žádným tajemstvím, že jsou všichni s Russellovými výsledky nadmíru spokojeni. A jak to vypadá, ani sám Brit si na sebe nechce nechat vyvíjet zbytečný tlak, který by ho mohl brzdit. „Jsem rád, že formule 1 mě nedokázala změnit, jak někteří předpokládali. Víte, pořád se snažím zůstat nohama na zemi.

Když sedíte doma, díváte se na závodníky formule 1 jako na superhrdiny. Pravda je však, že jsme všichni jen normální lidé a kamarádi, prostě lidské bytosti jako všichni ostatní. Já osobně se snažím do každého závodu chodit se stejným cílem a chci odvést maximum.

Vím, že je na každého v královně motorsportu vytvářen velký tlak, ale já si ho nepřipouštím,“ řekl Russell. Uvidíme tedy, jak dopadne pro mladého pilota nadcházející sezona, kde mu nově bude ve Williamsu dělat týmového kolegu Nicholas Latifi, loňský vicemistr F2.

Diskuse k článku

Napsat komentář