Závěrečný trénink ovládli Finové, nejrychlejší byl Bottas

Poslední volný trénink před kvalifikací na Grand Prix Ázerbajdžánu se odehrál pod taktovkou finských pilotů: vyhrál jej Bottas před Räikkönenem.

Štítky: GP Ázerbájdžánu výsledky Zveřejněno 24. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Nepovedený víkend zažívá Jolyon Palmer. Po včerejší nehodě ve druhém tréninku totiž v úvodu toho třetího musel Brit odstoupit poté, co vyjel z boxů, aby vzápětí selhala jeho pohonná jednotka. Problémy s vozem hlásil i Sebastian Vettel, kterého v závěru tým dokonce musel předčasně povolat do boxů. K vidění bylo opět solidní množství výletů mimo trať.

Oproti pátku se dařilo Mercedesu. Jak Hamilton, tak Bottas dokázali zrychlit a po prakticky celý třetí trénink se pohybovali na čele. Patnáct minut před koncem se Fin simulací kvalifikačního pokusu dostal na první místo před Lewise Hamiltona. Prapor Ferrari držel už jen Räikkönen, který vzápětí Bottasův čas překonal, ale jeho krajan si dalším kolem opět převzal vedení, které mu už zůstalo.

V poslední desetiminutovce odstoupil Max Verstappen pro technické potíže; Nizozemec si přitom už v dřívějším průběhu tréninku stěžoval na podivný zvuk agregátu. Do velkého smyku, při kterém dokonce ‚lízl‘ jednu z bariér, se dostal Romain Grosjean, ale z incidentu nakonec vyšel bez úhony.

Výsledky 3. tréninku na GP Ázerbajdžánu:

Diskuse k článku

Napsat komentář