Zatím jen ze simulátoru, ale piloti si chválí dojmy z okruhu v Miami

Čtveřice jezdců formule 1 se podělila o dojmy z okruhu pro Velkou cenu Miami, kde se už o tomto víkendu pojede staronová Grand Prix. Na základě jejich hodnocení čeká fanoušky dechberoucí podívaná.

Štítky: GP Miami Zveřejněno 4. 05 2022 — Lukáš Štěrovský

„Vyzkoušel jsem si ho a musím říct, že vypadá úžasně,“ chválil nový okruh vedoucí ulicemi Miami Pierre Gasly. „Tvar se mi opravdu líbí. Poměrně velká část okruhu je vysokorychlostní, je to docela náročné. Jsou tam neobvyklé zatáčky, extrémně dlouhé zákruty i rovinky,“ líčí.

Na netypické zatáčky zejména v posledním sektoru upozorňuje i Sergio Pérez. „Je tam několik klikatých oblastí, které pro nás budou obtížné. Díky dlouhým rovinkám to ale může být dobré závodění. Doufám, že slušný bude i asfalt, protože nové okruhy v tomto dokážou mnohdy překvapit.“

Podobného názoru je i Yuki Tsunoda, podle kterého představuje poslední část okruhu skutečnou výzvu. „Je to opravdu jiné, zatáčky jsou hodně úzké. Pokud dojde na safety car, bude to tam jako ve skutečné dopravní zácpě, tak úzké to je,“ směje se Japonec.

„Bylo příjemné vidět, že trať se zdá být opravdu vhodnou pro předjíždění,“ doplňuje Fin Valtteri Bottas. „Způsob, jakým byl okruh navržen, mi přijde pozitivní. Uvidíme, jak to bude působit ve skutečnosti, ale na papíře to vypadá dobře,“ těší se pilot Alfy Romeo.

Miami slibuje, že nebude velkou cenou na pouhém „parkovišti“