Zasloužíme si dobrý výsledek, říká Vettel po jubilejní pole position

Sebastian Vettel odstartuje do Grand Prix Mexika z prvního místa. Stane se tak popadesáté v jeho kariéře. Přesto Němec ví, že z hlediska šampionátu už nemá osud ve svých rukách, a musí čekat, co předvede jeho největší rival Lewis Hamilton.

Štítky: GP Mexika Sebastian Vettel Zveřejněno 28. 10 2017 — Lukáš Štěrovský

Pilot Ferrari porazil druhého Verstappena těsným rozdílem 0,086 sekundy. „Bylo to kolo, se kterým jsem, musím říci, velmi, velmi spokojený. V Mexiku je to hodně těžké, klouže to, je obtížné to poskládat do jednoho kola. Měl jsem malou výhodu v prvním sektoru, dokázal jsem to zajet správně, takže to byl dobrý start,“ popisoval po kvalifikaci Vettel.

„Pak jsem měl menší problém v šesté zatáčce, kde jsem to málem ztratil. Musel jsem zařadit první rychlostní stupeň, ale nepřišel jsem o žádný čas. Věděl jsem, že když dokážu zajet čistý poslední sektor až po čáru, mělo by mi to stačit. A stačilo!“ neskrýval pilot Ferrari radost z jubilejní pole position.

A jak vidí své šance do závodu? „Uvidíme, jaké to bude v neděli. Šampionát už není pod mojí kontrolou tak, jak bych chtěl, takže záleží na tom, co bude dělat Lewis. My prostě pojedeme, budeme útočit a uvidíme, co se stane. Zasloužíme si dobrý výsledek,“ dodává Němec.

Diskuse k článku

Napsat komentář