Zápisník pátého dne testů – Mercedes v problémech?

Stejně jako minulý týden se během prostředního dne testů hovořilo hlavně o Mercedesu. Tentokrát však ne kvůli systému DAS, ale kvůli potížím se spolehlivostí.

Štítky: Předsezonní testy Zveřejněno 27. 02 2020 — Lukáš Štěrovský

Byl to totiž právě vůz Mercedesu, který dnes vypověděl v rukách Lewise Hamiltona poslušnost. Brit se pak už v odpolední části neobjevil, podle Stříbrných šípů měl vůz potíže s tlakem oleje, následkem čehož došlo k preventivnímu vypnutí pohonné jednotky na dráze.

Jenže se nejedná o ojedinělý problém. Mercedes minulý týden musel vyměnit motor na voze Valtteri Bottase kvůli závadě v elektronice a Williams, jenž agregáty Mercedes odebírá, jezdí už s třetí pohonnou jednotkou. Navíc samotný Mercedes přiznal menší trable v oblasti vývoje motoru přes zimu ve snaze získat větší výkon a vyřešit potíže s chlazením vozu.

Nejrychlejší čas zajel Sebastian Vettel, ale ani u Ferrari není situace ideální. Co na tom, že se Němec dvakrát roztočil (hlavně ráno byla dráha místy vlhká a teplota také nebyla nic moc), hlavním problémem je podle jeho slov nízká rychlost na rovinkách jako následek přechodu na koncept vysokého přítlaku. Na druhou stranu auto je zase lepší ve třetím, technickém sektoru. Přesto Vettel nestaví Scuderii do role favorita, tím je podle něj Mercedes a překvapivě také Racing Point.

Do kačírku se zahrabal také Max Verstappen, který minulý týden odjezdil v jeden den tolik kol, že byl podle šéfa stáje Christiana Hornera úplně zničený. I proto Red Bull v tomto týdnu rozdělil práci mezi oba své jezdce.

Většina pilotů se shoduje, že pokusy o nejrychlejší časy přijdou zítra, během posledního dne testů, kdy je takřka nutností vyzkoušet vůz pod maximální zátěží.

Kombinované výsledky po druhém dni (druhého týdne)

Diskuse k článku

Napsat komentář