Zákaznické týmy můžou vyhrávat tituly, oponuje Williams McLarenu

Technický ředitel Williamsu Pat Symonds si nemyslí, že by jeho tým coby zákazník Mercedesu nikdy nemohl porazit tovární stáj.

4 Štítky: McLaren Mercedes Williams Zveřejněno 17. 06 2015 — Jan Pastorek

Technický ředitel Williamsu Pat Symonds si nemyslí, že by jeho tým coby zákazník Mercedesu nikdy nemohl porazit tovární stáj.

O nutnosti být továrním týmem automobilky hovořil často šéf skupiny McLaren Ron Dennis, obhajoval tak přestup od Mercedesu k Hondě. A za svým tvrzením si stojí i ve světle současných výsledků.

„Zapomíná, že v roce 2009, kdy byl McLaren hlavním týmem Mercedesu, byl poražen Brawnem, který byl jejich zákazníkem,“ připomněl Symonds v rozhovoru pro UOL Esporte. „Takže je možné to dokázat. Proč bychom my nemohli dokázat to samé?“

Williams je právě zákazníkem Mercedesu, a to spokojeným.

„S námi všemi neustále pracují. Mají smlouvu na práci pro Williams, takže je jejich zájmem nejen aby vyhrával Mercedes, ale také aby mohl vyhrávat Williams,“ uvedl Symonds.

Co se týče Dennise, Symonds si myslí, že šlo především o obhajobu pozice McLarenu. „Myslím, že Ron chtěl vysvětlit svůj názor, nebo proč si vybral Hondu, aby přesvědčil své sponzory, že je to jediná cesta,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář