Zajímavá návštěva v továrně AlphaTauri

Italský tým dělá vše pro to, aby pomohl mladým a technicky nadaným studentům získat co nejlepší možné vzdělání, které jim poté umožní pracovat třeba i ve formuli 1!

Štítky: Alpha Tauri Franz Tost Zveřejněno 20. 10 2020 — Lukáš Štěrovský

V sídle AlphaTauri ve města Faenza je poslední dobou rušno. Poté, co továrnu navštívil italský ministr zahraničí Luigi Di Maio, aby týmu pogratuloval k vítězství na Monze, přivítala stáj v minulém týdnu Stefana Bonacciniho, guvernéra jednoho z nejbohatších italských regionů Emilia-Romagna. Právě tam se pojede prvního listopadu velká cena F1 na okruhu Imola a ponese název této oblasti.

Politika spolu s jeho delegací po zázemí týmu provedl přímo šéf stáje Franz Tost. Prohlídka zahrnovala operační středisko, odkud členové týmu sledují v reálném čase dění na okruhu. Návštěvníky ohromilo zejména obrovské množství dat, jaké při závodním víkendu do a z továrny putuje a které tým musí ustavičně a bedlivě sledovat. Politická delegace poté zamířila do oddělení výroby, kde tým „peče“ komponenty z uhlíkových vláken, velkým finále pak byla ukázka vystaveného hotového monopostu.

Při následné debatě se Tost i Bonaccini shodli na tom, že klíčovou úlohu mají v technologickém pokroku a průmyslových inovací univerzity, kde je třeba mladé talenty pěstovat a nabídnout jim také podmínky, aby mohli své schopnosti rozvíjet a přetvářet ve vize. Proto tým už několik let vede projekt Formula Future, který studentům zajistí odborné vzdělávání a následně i pracovní místa v organizaci AlphaTauri. Program je součástí MUNERu, Univerzity motorových vozidel Emilia-Romagna.

Dacia Spring skutečně přichází do prodeje, jedná se o první elektromobil levné značky

Tato iniciativa je silně podporována celým krajem, který v ní vidí zajištění automobilových inženýrů do budoucna. Jak Tost, tak i Bonaccini potvrdili svůj úmysl investovat do tamního průmyslu a technologických inovací, které kraji pomohou v růstu a stejně tak budou pomocnou rukou i pro motorsport.

Prohlídka zázemí týmu.