Zájemců o pořádání závodu F1 je hodně, dalším je Indonésie

Nový indonéský okruh Mandalika, který nedávno hostil premiérový závod MotoGP, by v budoucnu mohl být i dějištěm Velké ceny formule 1.

Štítky: FIA FOM Zveřejněno 4. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

O Indonésii se mluví jako i ideálním kandidátu v případě, že by došlo na rozšíření kalendáře na 30 Grand Prix, jak nedávno naznačil šéf F1 Stefano Domenicali. „Opravdu chceme hostit závod,“ přiznal už Priandhi Satria, generální ředitel tamní motocyklové asociace.

„Máme homologaci od FIM, zatímco F1 potřebuje homologaci od FIA. Zástupce federace jsme už pozvali,“ dodává s tím, že okruh by čekaly jisté úpravy, které by mohly být hotovy v roce 2023.

„Určitě není možné, abychom byli v kalendáři už další rok. V něm chceme získat homologaci, abychom závody mohli pořádat v budoucnu,“ dodává Priandhi Satria.

Okruh Mandalika se nachází na odlehlém ostrově Lombok vzdáleném více než 800 kilometrů od hlavního města Jakarty. To činilo obrovský problém během závodního víkendu MotoGP, jelikož členové některých týmů museli kvůli ubytování denně dojíždět i tři hodiny. A to padok královské motocyklové série není ani zdaleka tak početný jako u F1…

Trať jako takovou si jezdci chválili, i když se objevily potíže s drolením asfaltu, který bude muset být pro příští rok vyměněn.

Sedm týmů potvrdilo účast v Gen3 pro formuli E