Ricciardo o snaze odjet závod v Austrálii: Zahrávali jsme si s ohněm

Závodník ve službách Renaultu popsal, jak vnímal zrušení Grand Prix Austrálie, které proběhlo na poslední chvíli, jen těsně před startem volných tréninků.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Austrálie Zveřejněno 29. 03 2020 — Lukáš Štěrovský

„Zahrávali jsme si s ohněm,“ tvrdí Ricciardo o snaze formule 1 závod navzdory šířící se pandemii uspořádat. „Sám jsem byl trochu paranoidní a pokusil se zjistit, s kým vším jsem byl ve styku.

Jen pár týdnů před závodem jsme byli v Barceloně na testech, v období, kdy má každý chřipku nebo je nachlazený. V určitém bodě se začnete obávat šíření koronaviru,“ tvrdí Australan.

Podle něj bylo zlomovým momentem zrušení ostatních globálně významných soutěží. „Když zrušila ligu i basketbalová NBA, bylo mi jasné, že bychom neměli vyjet na dráhu.“

Po prohlášení o neuspořádání závodu zavládl podle Ricciarda v padoku chaos. „Všem zvonily telefony jako šílené. Já chtěl co nejrychleji opustit Melbourne, než z toho bude problém. Jel jsem do města Perth a zavolal Maxi Verstappenovi, co má v plánu. Bídně mi bylo v neděli, kdy jsem si uvědomil, že jsem měl tou dobou sedět v autě. To se mě fakt dotklo.“

Diskuse k článku

Napsat komentář