Záhadné potvrzení potvrzeného Maldonada

Ne často se stává, že u pilota, který má s týmem smlouvu na rok 2016, se vydá tiskové prohlášení, podle kterého se potvrdí, že pilot zůstává s týmem pro sezonu 2016. Ale přesně to se stalo s Pastorem Maldonadem a týmem Lotus. „Je naším potěšením potvrdit pokračování existující smlouvy…,“ píše Lotus v tiskovém prohlášení, ve…

2 Štítky: Haas Lotus Pastor Maldonado Romain Grosjean Zveřejněno 21. 09 2015 — GPF1.cz

Ne často se stává, že u pilota, který má s týmem smlouvu na rok 2016, se vydá tiskové prohlášení, podle kterého se potvrdí, že pilot zůstává s týmem pro sezonu 2016. Ale přesně to se stalo s Pastorem Maldonadem a týmem Lotus.

„Je naším potěšením potvrdit pokračování existující smlouvy…,“ píše Lotus v tiskovém prohlášení, ve kterém říká, že Maldonado zůstane s týmem i příští rok, ať se tým jmenuje jakkoli. Navzdory tomu, že Maldonado sám několikrát jasně řekl, že má smlouvu i na příští rok, takže žádný problém necítí.

Zajímavé bylo také načasování oznámení: pár hodin po skončení GP Singapuru, kdy jsou všichni zaměstnáni balením se na cestu do japonské Suzuky. Takto se tiskové prohlášení volí tehdy, nechce-li tým kolem toho příliš rozruchu a současně chce zajistit, že novináři nemají mnoho příležitostí shánět se po podrobnostech (protože jsou v té době sami na cestě domů).

A tak nezbývá než usoudit, že se majitel Lotusu Gérard Lopez, který čelí snahám britských autorit uvalit na tým nucenou správu, dohodl s Maldonadovými sponzory (venezuelskou společností PDVSA), protože právě jejich peníze Lopez potřebuje, aby se nucené správě vyhnul. A to znamenalo také dohodnout se nějak s Renaultem, který bude během následujících měsíců Lotus přebírat, na tom, aby si Maldonada ponechal. A proto ono oznámení.

Takže zatímco Lotus/Renault i nadále počítá s kontroverzním pilotem Pastorem Maldonadem, opouští jej Francouz Romain Grosjean, který míří do nově vzniklého týmu Haas.

Romain Grosjean již při čtvrteční tiskové konferenci nastínil, že má jasno, ale ještě není připraven s konečným verdiktem předstoupit před veřejnost. Ani nemusel. Jeho odchod z Enstone totiž potvrdil šéf oddělení Renault Sport F1 Cyril Abiteboul. Již delší dobu se spekulovalo nad tím, že právě Francouz se stane jedním z pilotů nové americké stáje Haas F1 a to se nakonec ukázalo jako pravdivé. Navíc těmto prognostikám nahrával i stav týmu Lotus, jehož budoucnost je stále nejistá a také to, že Grosjean měl platnou smlouvu se současným zaměstnavatelem do konce letošní sezóny. Tím se tedy pomalu sestava týmu Haas uzavírá. Před časem se totiž tým nechal slyšet, že angažuje jednoho z dvojice testovacích pilotů Ferrari, Esteban Gutiérrez a Jean-Éric Vergne, a jednoho zkušeného pilota, kterým Grosjean určitě  je.

Naopak u Lotusu se tak uvolnilo místo, které by mohl zaplnit buď přebývající Kevin Magnussen nebo Jenson Button, ale také třeba Sergio Pérez. Možná i z tohoto důvodu se tým dohodl na prodloužení stávající smlouvy s nejkontroverznější osobou ve startovním poli, Pastorem Maldonadem. I pro příští sezónu tedy Lotus může počítat s gáží 50 miliónů dolarů od PDVSA. Zajistit ale týmu náležité výsledky jakoby Maldonado nedokázal. Přesto ale v týmu panuje nadšení.

„Je to pozitivní krok pro Lotus F1 Team, že jsme schopni potvrdit Pastora Maldonada i pro nadcházející sezónu. Všichni z týmu můžeme dosvědčit, že Pastor je skutečně skvělým člověkem, který pro nás pracuje velmi tvrdě a to i na dráze. Jeho potvrzení jen zdůrazňuje naši víru v něj,“ prohlásil šéf týmu Lotus Gérard Lopez.

Diskuse k článku

2 komentáře: “Záhadné potvrzení potvrzeného Maldonada”

  1. Lotrando napsal:

    In PDVSA we trust.

  2. zdenekvt napsal:

    Kdyby nemel MAL za sebou takove sponzory, tak pochybuju, že by mi Lopez tak lichotil…

Napsat komentář