Žádné překvapení, Stroll bude pokračovat v Aston Martinu

Aston Martin před víkendem v Rakousku potvrzuje, že Lance Stroll bude součástí britského týmu po následující roky.

Štítky: Aston Martin Lance Stroll Zveřejněno 28. 06 2024 — Dominik Kovář

Jak jsme zmínili v našem podrobném shrnutí trhu jezdců, se setrváním Lance Strolla v Aston Martinu jsme jasně počítali, i když ještě nebylo nic oficiálně potvrzeno. Aston Martin nyní oznámil, že Lance Stroll zůstane jezdcem týmu v roce 2025 a letech následujících.

Lance Stroll se stal součástí týmu ze Silverstone v roce 2019 (ještě pod názvem Racing Point), když tento tým koupil jeho otec Lawrence Stroll. Za britský tým odjel Strol 112 závodů a skončil dvakrát na pódiu – třetí v Monze a zkráceném Sakhiru v roce 2020. Pod hlavičkou Aston Martin ještě Stroll pódium nezískal.

“Jsem velmi šťastný, že budu pokračovat s týmem v roce 2025 a dál. Je úžasné sledovat, jak jsme se za 5 let jako tým posunuli a stále je na co se těšit,” řekl Stroll. Šéf týmu Mike Crack dodal: “Jsme rádi, že můžeme spojit budoucnost Lance s Aston Martinem. Sehrál klíčovou roli při budování tohoto týmu. Jeho zpětná vazba spolu s jeho prací na simulátoru přispěla k neustálému vývoji vozu v každé sezóně.”

“Konzistence a stabilita Lance a Fernanda, kteří zůstávají v našem týmu, jsou skvělou platformou pro pokračování realizací našich ambic. Těšíme se na tvorbu dalších nezapomenutelných vzpomínek a dosáhnutí společných úspěchů,” dodal Crack.

Stroll je dlouhodobě kritizován za nekvalitní výkony, které jsou zvýrazněny v porovnání s týmovými kolegy. Fernando Alonso minulý rok posbíral 8 pódií a 206 bodů, zatímco Stroll získal pouze 74 bodů a šampaňské na pódiu neochutnal. Letos se kvůli horší formě Astonu na tuto dvojici experti tolik nesoustředí, přesto je Strollových 17 bodů oproti Alonso 41 bodům opět nedostačujícím.