Žádné potíže s viditelností, hlásí Bottas po závodní simulaci s Halo

Přestože systém svatozáře na ochranu hlavy závodníků nevypadá na vozech zrovna dvakrát přirozeně, viditelnost pilotů snad nijak zásadně neovlivní. Valtteri Bottas po závodní simulaci v továrně prohlásil, že jde jen o zvyk.

1 Štítky: Halo Valtteri Bottas Zveřejněno 19. 02 2018 — Lukáš Štěrovský

„V simulátoru jsem už zkusil odjet závodní simulaci s Halo, a musím říct, že jsem si během ní ničeho zvláštního nevšiml,“ tvrdí Bottas o jízdě se svatozáří. „Jakmile si zvyknete na to, že je Halo na voze, neřešíte to. Myslím, že to bude stejné i pro fanoušky.

Zpočátku vám to přijde jako něco nového, vypadá to jinak – někteří lidé tvrdí, že to vůbec není pěkné. Podle mého je to ale jen otázka času, než si všichni zvyknou. A pokud to dokáže zabránit menšímu nebo většímu zranění, je to dobrá věc,“ dodává Valtteri Bottas.

Ten má letos v plánu vyzvat v boji o titul svého kolegu Lewise Hamiltona. Mercedes, který pro sezonu 2018 radikálně přepracoval pohonnou jednotku, představí svůj vůz 22. února, čtyři dny před zahájením předsezonních testů.

VIDEO: Simulace jízdy s Halo aneb jak se změní výhled z kokpitu

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Žádné potíže s viditelností, hlásí Bottas po závodní simulaci s Halo”

  1. huhukoktejl napsal:

    Mozna by uz meli jezdit jen na simulatorech, tak by se predeslo veskerym zranenim … I kdyz mozna by hrozila obezita … chjo, tyhle upravy v zajmu (prehnane) bezpecnosti mne na F1 krok za krokem deprimuji vic a vic …

Napsat komentář