Žádné lepší motory nebo aerodynamika. Mercedes zrychluje díky vyladěnému nastavení

Valtteri Bottas vyvrací tvrzení o tom, že Mercedes dosahuje lepších výsledků od letní pauzy díky úpravě vozu, respektive pohonné jednotky. Za vším je prý jen lepší nastavení, které Stříbrné šípy objevily.

Štítky: Mercedes Valtteri Bottas Zveřejněno 23. 10 2021 — Lukáš Štěrovský

„Když se podívám na začátek sezony a současný stav, auto se určitě ovládá mnohem lépe,“ potvrdil Bottas. „Myslím, že největší problémy, které jsme s vozem měli, byla dost nestabilní zadní část. Celkově nám chyběla přilnavost ve srovnání s loňským rokem.

Podle mého jsme v poslední době schopni auto trochu lépe vyvážit. To je hlavní pocit z něj – že je o něco stabilnější a lépe ovladatelné,“ dodává a současně bagatelizuje vliv nových dílů.

„V polovině sezony nebo na jejím začátku jsme nějaká vylepšení měli, ale v poslední době ne. Bylo to čistě o práci na nastavení a vyvážení tak, aby se s autem lépe jezdilo.“

To se však nezdá soupeřům v čele s Red Bullem. „Myslím, že v posledních pár závodech našel Mercedes hodně rychlosti na rovinkách,“ zamýšlí se Sergio Pérez, který doufá, že v USA bude jeho tým Mercedesu blíž než v Turecku.

„Určitě bychom měli být konkurenceschopnější. Díky profilu dráhy bychom si spolu měli skvěle zazávodit,“ těší se Mexičan.

Britský upgrade Mercedesu, který může rozhodnout letošní titul