Žádné další falešné pit stopy, varuje FIA týmy

Mezinárodní automobilová federace se rozhodla zasáhnout a upozornit týmy na dodržování pravidel týkajících se provozu v pit lane.

5 Štítky: FIA Pravidla Zveřejněno 9. 07 2015 — Jan Pastorek

Mezinárodní automobilová federace se rozhodla zasáhnout a upozornit týmy na dodržování pravidel týkajících se provozu v pit lane.

Během britské GP se Mercedes snažil přimět Williams k předčasné první zastávce v boxech tím, že své mechaniky poslal do boxové uličky, aby to vypadalo, že sám chystá pit stop. Past ale nesklapla a všechny vozy zůstaly na trati.

Problém ale je, že v článku 23.11 Sportovních pravidel stojí, že členové týmu smějí do boxové uličky jen na dobu nezbytně nutnou pro realizaci pit stopu. FIA se na tuto záležitost podívala, ale protože by těžko Mercedesu prokazovala, že se nejednalo u plán na skutečnou zastávku, který byl z nějakého důvodu odvolán, žádný trest neudělila.

Ale rozhodla se vystavit všem týmům varování, že příště bude v takových případech přísnější. „Nemáme v úmyslu jim v tomto nechávat volnost, v Maďarsku si se všemi týmy promluvíme a upozorníme je, že budeme chtít vidět důkazy, že skutečně měly v úmyslu zastávku uskutečnit,“ řekl mluvčí FIA pro Motorsport.com.

Diskuse k článku

5 komentářů: “Žádné další falešné pit stopy, varuje FIA týmy”

 1. zdenda94 napsal:

  Aneb zničme poslední věci, které mohou zprostředkovat alespoň trochu rozruchu v jinak docela nudných závodech.

 2. Matthew88 napsal:

  toto chcu ako dokazovat? nemaju sancu 😯

 3. Nagger napsal:

  No tak to dopadlo dle očekávání, trest nepadnul pro neschopnost FIA (těžko by prokazovala, když sám Mercedes přiznal blafování…) a místo úpravy pravidla se příště….příště…trestat bude :mrgreen: well done FIA

 4. Tomáš Richtr napsal:

  Ještě zabarvení přileb by měli řešit trochu důrazněji. Vidím neustále nějaké změny! :mrgreen:

 5. Variotek napsal:

  Trapáci

Napsat komentář