Zachránila nás pomoc z továrny, přiznal dojatý Vettel

Dramatickou kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru vyhrál Sebastian Vettel. Výhra je o to cennější, že během pátku Ferrari vypadalo hodně špatně. Pomohla ale noční směna testovacích pilotů přímo v Maranellu.

Štítky: Ferrari GP Singapuru Sebastian Vettel Zveřejněno 16. 09 2017 — Lukáš Štěrovský

Pilot Ferrari získal svoji třetí letošní pole position, navíc se jako jediný dokázal v posledním kvalifikačním pokusu zlepšit. V rychlém kole ale trefil zeď a sám hovoří o štěstí, že vůbec dojel do pomyslného cíle. „Měl jsem štěstí. Otřel jsem se o zeď v devatenácté zatáčce. Pokračoval jsem dál, ale cítil obrovské vibrace. Naštěstí zbývala jediná zatáčka.

Tlačil jsem na to, jak to jenom šlo. Tušil jsem, že ostatní budou mít ještě nějaká překvapení v rukávu. Proťal jsem cílovou čáru a cítil obrovskou úlevu, když jsem se podíval na velkoplošné obrazovky a slyšel zprávu od týmu,“ tvrdí dojatý Vettel, který se ve voze dokonce rozplakal štěstím.

Tenhle víkend byl zatím nahoru dolů, v pátek to bylo obtížné. Dnes dopoledne taky, ale s příchodem noci jako by auto ožilo. Zachránila nás taky pomoc z Maranella, kde v noci pracoval na simulátoru Charles (Leclerc), který se střídá s Antoniem (Giovinazzim). Pomohlo nám to vyřešit spoustu otázek, na které jsme neměli čas.

Nevím, kdy se kluci dostali do postele. Ale vůz pak byl o moc lepší. Nicméně nás čeká dlouhý závod a hodně se může stát,“ naráží Vettel mimo jiné na horší startovní pozici Mercedesu. „Kvalifikace je důležitá, ale není to vše. Slibné však je, jak se naše auto chovalo během podmínek, které budou i v závodě. Nezáleží mi na tom, kde jsou ostatní. Jde o to, abychom správně odvedli naši vlastní práci, které je spousta,“ dodává Němec.

To také znamená vylepšit pozici Kimiho Räikkönena, který odstartuje jako čtvrtý. „Necítil jsem se tak, jak bych očekával. Potýkal jsem se s tím, abych zajel dobré kolo. Bylo snadné chybovat a přijít o čas. Je to těžký okruh, hodně zatáček a míst, kde se dá chybovat. Jedete na hraně, někdy to vyjde, někdy ne. Jasně, že to nikdy a nikde nebude snadné, ale očekáváte věci, které dávají smysl. To je bojování s různými problémy a zlepšení, ne vytváření dalších. Jde ale o maličkosti. Beru čtvrté místo, protože před kvalifikací to vypadalo podstatně hůře,“ tvrdí Fin.

„Zdálo se, že se pro kvalifikaci vše změnilo, ale to už jsme viděli i v jiných víkendech. Některé týmy mohou být na začátku víkendu rychlé, a jiné se dotáhnou. Díky rozdílnému množství paliva je snadné vypadat rychle. Je trochu zbytečné koukat se na páteční časy a říkat, že tahle a tahle stáj bude před námi.

Častěji se stane to, že se všichni dotáhnou. Top tři týmy jsou obvykle blíže než ostatní. Včera jsme vůči Red Bullu nebyli blízko. Dneska, nebýt nějakých chyb, jsme ho oba mohli porazit. Je to obtížný víkend a kvalifikace byla zatím to nejlepší, ale rozhodně to není snadné“ uvědomuje si Räikkönen.

Diskuse k článku

Napsat komentář