Automobilist.com

Začátek srpna nabídne dokument mapující historii Williamsu

Fandové britského týmu se tak mají na co těšit. Už 4. srpna se film objeví ve vybraných kinech (zatím nebyl zveřejněn jejich seznam). O deset dní později pak dokument vyjde na DVD a Blu-ray.

Štítky: Williams Zveřejněno 30. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Dokument je natočen podle knižní předlohy A Different Kind of Life, kterou v roce 1991 napsala manželka zakladatele stáje Virginia Williamsová. Bude vyprávět příběh stáje Williams, a to od zrodu až po současnost. Velká část pak bude věnována zakladateli tohoto legendárního týmu – Franku Williamsovi.

Film zahrnuje dobové záběry ze závodů stejně jako rozhovory s protagonisty. V akci tak uvidíte třeba Patricka Heada, Jackieho Stewarta, Nigela Mansella či Nelsona Piqueta, a to včetně dosud neviděných záběrů ze zákulisí.

Snímek režíroval Morgan Matthews. Jak uvádí Česko-Slovenská filmová databáze, Matthews je oceňovaným britským dokumentaristou a producentem, „jehož tvorba čítá téměř dvě desítky převážně TV realizací ve spolupráci např. s Channel 4, BBC, BBC2 či BFI“.

Sir Frank Williams k dokumentu uvedl: „Doufám, že fanoušci si film užijí stejně tak, jako si já užívám to, že jsem součástí motorsportu. Jsem vděčný za to, že lidí z týmu i moje rodina vycházejí z příběhu jako hrdinové.“

Děj filmu o něco více přiblížila současná šéfka týmu Claire Williamsová: „Film je příběhem o dvou velkých láskách mého otce. Všichni znají Frankovu vášeň pro motorsport, ale ne každý ví o pozoruhodném příběhu mých rodičů a tom, jak spolu žili během dobrých a těžkých chvil týmu. Jsem potěšena tím, že se ukáže, jak matka byla potřebná pro úspěch týmu a způsob, jakým držela rodinu a obchod pohromadě.“

Bližší informace o snímku by se brzy měly objevit na oficiálním webu dokumentu. Pod heslem WilliamsTheFilm lze pak film najít i na sociálních sítích, konkrétně na Twitteru a Facebooku.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Napsat komentář