Začátek srpna nabídne dokument mapující historii Williamsu

Fandové britského týmu se tak mají na co těšit. Už 4. srpna se film objeví ve vybraných kinech (zatím nebyl zveřejněn jejich seznam). O deset dní později pak dokument vyjde na DVD a Blu-ray.

Štítky: Williams Zveřejněno 30. 06 2017 — Lukáš Štěrovský

Dokument je natočen podle knižní předlohy A Different Kind of Life, kterou v roce 1991 napsala manželka zakladatele stáje Virginia Williamsová. Bude vyprávět příběh stáje Williams, a to od zrodu až po současnost. Velká část pak bude věnována zakladateli tohoto legendárního týmu – Franku Williamsovi.

Film zahrnuje dobové záběry ze závodů stejně jako rozhovory s protagonisty. V akci tak uvidíte třeba Patricka Heada, Jackieho Stewarta, Nigela Mansella či Nelsona Piqueta, a to včetně dosud neviděných záběrů ze zákulisí.

Snímek režíroval Morgan Matthews. Jak uvádí Česko-Slovenská filmová databáze, Matthews je oceňovaným britským dokumentaristou a producentem, „jehož tvorba čítá téměř dvě desítky převážně TV realizací ve spolupráci např. s Channel 4, BBC, BBC2 či BFI“.

Sir Frank Williams k dokumentu uvedl: „Doufám, že fanoušci si film užijí stejně tak, jako si já užívám to, že jsem součástí motorsportu. Jsem vděčný za to, že lidí z týmu i moje rodina vycházejí z příběhu jako hrdinové.“

Děj filmu o něco více přiblížila současná šéfka týmu Claire Williamsová: „Film je příběhem o dvou velkých láskách mého otce. Všichni znají Frankovu vášeň pro motorsport, ale ne každý ví o pozoruhodném příběhu mých rodičů a tom, jak spolu žili během dobrých a těžkých chvil týmu. Jsem potěšena tím, že se ukáže, jak matka byla potřebná pro úspěch týmu a způsob, jakým držela rodinu a obchod pohromadě.“

Bližší informace o snímku by se brzy měly objevit na oficiálním webu dokumentu. Pod heslem WilliamsTheFilm lze pak film najít i na sociálních sítích, konkrétně na Twitteru a Facebooku.

Nabízíme zájezdy na velké ceny F1

Diskuse k článku

Napsat komentář