Zábava na podzimní a zimní měsíce: The Most Winter Challenge začíná už v pátek!

Volné jízdy pro amatérské jezdce vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pokračují pod názvem The Most Winter Challenge i v podzimních a zimních měsících. Poprvé se zájemci mohou svézt po dráze už v pátek 4. listopadu, a to bez přestávky od 10:00 do 15:00 hodin. „Jezdíme za každého počasí. Máme dvě varianty. Každá je…

1 Štítky: Autodrom Most Zveřejněno 3. 11 2016 — GPF1.cz

Volné jízdy pro amatérské jezdce vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pokračují pod názvem The Most Winter Challenge i v podzimních a zimních měsících. Poprvé se zájemci mohou svézt po dráze už v pátek 4. listopadu, a to bez přestávky od 10:00 do 15:00 hodin.

„Jezdíme za každého počasí. Máme dvě varianty. Každá je přizpůsobena klimatickým podmínkám, které budou momentálně panovat na dráze,“ uvedla obchodní a marketingová ředitelka společnosti AUTODROM MOST Jana Svobodová.

Pokud teplota vzduchu v areálu závodního okruhu v den konání jízd v devět hodin dosáhne méně než pěti stupňů Celsia, nebo bude celá dráha, případně její část pokryta ledem či sněhem, absolvuje každý účastník jedno necelé kolo. Cena činí 50 korun za jednu jízdu a jeden vůz. Driftování, tedy jízda v kontrolovaném smyku, je povoleno. Účastníky traťový komisař pustí na okruh v patnáctivteřinovém intervalu v pořadí, v jakém přijedou se zakoupeným kuponem k vjezdu na dráhu na konci servisních boxů.

V případě, že teplota vzduchu naměřená v areálu závodního okruhu v den konání jízd v devět hodin přesáhne pět stupňů Celsia, absolvuje každý účastník tradičních 30 minutových bloků. Zaplatí 400 Kč za jeden vůz a třicetiminutový blok. I v tomto případě jezdec může driftovat. Maximální propustnost trati je stanovena na 15 vozů.

Termíny jízd zájemci najdou na webových stránkách www.autodrom-most.cz, nejbližší je v sobotu 19. listopadu. Jezdí se vždy bez přestávky od 10:00 do 16:00 hodin. „Jízdu je možné uskutečnit až po zakoupení kuponu ke vjezdu na dráhu ve startovní věži autodromu. Dosažený čas na jedno kolo z bezpečnostních důvodů neměříme. Teplotu vzduchu lze průběžně sledovat na webkamerách umístěných v areálu autodromu. Nechybí ani občerstvení. Lidé si mohou koupit teplé i studené nápoje či klobásu,“ doplnila Svobodová.

Více informací lze získat od PR manažera a tiskového mluvčího společnosti AUTODROM MOST Jana Foukala, a to na telefonu 725 505 384 či e-mailu foukal@autodrom-most.cz.

Čtěte dále: Reportáž: The Most RALLY #1? Perfektní rozloučení se sezonou

Účastníkům bude k dispozici velký okruh

Účastníkům bude k dispozici „velký“ okruh

Foto: Autodrom Most

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Zábava na podzimní a zimní měsíce: The Most Winter Challenge začíná už v pátek!”

  1. louis65 napsal:

    Mohl by mi nekdo vysvetlit co ma tahle reklama spolecne s F1!!!

Napsat komentář