Za vzestupem Williamsu je “agresivní přístup” nového managementu

Nový šéf Williamsu Jost Capito pohovořil o tom, jak tým vyvedl z krize. Vyplatila se mu taktika agresivního přístupu.

Štítky: Jost Capito Williams Zveřejněno 30. 09 2021 — Lukáš Štěrovský

Capito, kterého nový majitel, americká investiční firma Dorilton, přivedla letos nejprve na pozici výkonného ředitele, později povýšil do funkce nejvyššího šéfa týmu.

Stáj se zlepšovala po malých krůčkách, od konce letní pauzy ale bodovala ve čtyřech z posledních pěti závodů – velký rozdíl oproti temným sezonám 2019 a 2020, kdy byl ikonický britský tým beznadějně na chvostu.

„Je to velmi důležité,“ říká o obratu ve výkonnosti Capito. „Nazval bych to spíše trvalým zlepšením způsobu naší práce. Změnili jsme organizaci, komunikaci a odpovědnost jednotlivých zaměstnanců.

Pracujeme více jako tým, změnili jsme strategii a přístup k víkendu a stali jsme se trochu aktivnějšími a agresivnějšími – už nejsme jen defenzivní. Vnesli jsme do týmu více hrdosti a řekli jsme si, že můžeme dělat věci jinak.

Alfa Romeo bude od roku 2027 plně elektrickou automobilkou

Můžeme zkusit něco, co možná ostatní zkusit nemohou, protože jsou vepředu a bylo by to riskantní,“ popisuje změnu v uvažování. „Několikrát jsme to riskli a vyšlo to. Ukazuje to, jak moc jsme se jako tým zlepšili, pokud jde o komunikaci. Překvapuje mě, o kolik můžete auto zrychlit, aniž byste ho nějak výrazně vylepšili,“ tvrdí Capito.

Ten se také zasadil o sloučení jednotlivých technických organizací. „Pracují spolu těsněji,“ přikyvuje. „Dříve byla jedna inženýrská skupina na závodech a jedna samostatná v továrně. Nyní vše funguje pod jedním technickým vedením, a to nám chybělo.“

Kdo je pan ‚FX‘, největší naděje Williamsu k návratu na vrchol