Za úspěchem McLarenu jsou zrádné podmínky a tvrdá práce

Lando Norris si myslí, že kombinace pracovního úsilí a proměnlivých podmínek v Imole byly hlavním důvodem úspěchu McLarenu v podobě třetího místa v cíli.

Štítky: GP Emilia Romagna Lando Norris McLaren Zveřejněno 24. 04 2022 — Lukáš Štěrovský

McLaren do začátku letošní sezony vstoupil prachbídně, v Bahrajnu výrazně zaostával. Postupně se ale zlepšoval, prozatímním vrcholem je třetí místo Landa Norrise z Imoly, kde jezdce celý víkend trápil déšť. Právě ten je podle Brita jedním z faktorů úspěchu.

„Byl to úžasný víkend, úžasný závod. Porazit ferrari je lepší, než co jsme čekali, takže jsem šťastný, tým si to zaslouží,“ rozplýval se Norris. „Od naší pozice v prvním závodě jsme se teď posunuli na stupně vítězů, což je špičková práce.

Jen nutné říci, že je za tím tvrdá práce, spoustu času a úsilí v továrně, ale i na dráze. Jde o kombinaci tohoto a zrádných podmínek o tomto víkendu, i z toho jsme těžili,“ přiznal pilot McLarenu. „Mám podobné podmínky v oblibě, vždycky se mi v nich celkem daří, loni to bylo v podstatě totožné,“ dal Norris vzpomenout rovněž umístění na stupních vítězů v Imole z roku 2021.

V zemi Ferrari dominoval Red Bull, Norris na podium