Za úbytek předjíždění nemohla nová pravidla, ale týmy

Ředitel závodů Charlie Whiting se domnívá, že úbytek předjíždějí v sezoně 2017 jde na vrub prvním třem týmům, které postavily výrazně lepší vozy než ostatní. Nová pravidla prý byla v pořádku.

3 Štítky: 2017 Charlie Whiting Zveřejněno 4. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Mnoho týmů tvrdilo ještě před startem loňské sezony, že vozy budou po úpravě pravidel rychlejší, ale navýšení přítlaku a větší šíře monopostů zhorší možností předjíždění. A to se nakonec potvrdilo, když počet manévrů oproti sezoně 2016 klesl takřka o polovinu.

„Širší vozy vypadaly skvěle a poskytly nám více přilnavosti, ale zabraly více místa na trati. Piloti měli méně místa a čistého vzduchu, takže pronásledovat jiné auto bylo obtížnější,“ přiznal Daniel Ricciardo.

Ředitel závodů Charlie Whiting ale nesouhlasí. „Nemyslím si, že nemožnost pronásledování a těsnějšího závodění je problém, stejně tak není potíž s auty. Největší potíž, kterou jsme vloni měli, byla s prvními třemi týmy. Mercedes, Ferrari a Red Bull totiž byly výrazně rychlejší než ostatní.

Nemyslím, že závodění bylo špatné, někteří jen odvedli výrazně lepší práci než ostatní. To ve formuli 1 není nic nového,“ prohlásil Charlie Whiting.

Foto: hanabi.autoweek.com

Diskuse k článku

Napsat komentář