Za úbytek předjíždění nemohla nová pravidla, ale týmy

Ředitel závodů Charlie Whiting se domnívá, že úbytek předjíždějí v sezoně 2017 jde na vrub prvním třem týmům, které postavily výrazně lepší vozy než ostatní. Nová pravidla prý byla v pořádku.

3 Štítky: 2017 Charlie Whiting Zveřejněno 4. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Mnoho týmů tvrdilo ještě před startem loňské sezony, že vozy budou po úpravě pravidel rychlejší, ale navýšení přítlaku a větší šíře monopostů zhorší možností předjíždění. A to se nakonec potvrdilo, když počet manévrů oproti sezoně 2016 klesl takřka o polovinu.

„Širší vozy vypadaly skvěle a poskytly nám více přilnavosti, ale zabraly více místa na trati. Piloti měli méně místa a čistého vzduchu, takže pronásledovat jiné auto bylo obtížnější,“ přiznal Daniel Ricciardo.

Ředitel závodů Charlie Whiting ale nesouhlasí. „Nemyslím si, že nemožnost pronásledování a těsnějšího závodění je problém, stejně tak není potíž s auty. Největší potíž, kterou jsme vloni měli, byla s prvními třemi týmy. Mercedes, Ferrari a Red Bull totiž byly výrazně rychlejší než ostatní.

Nemyslím, že závodění bylo špatné, někteří jen odvedli výrazně lepší práci než ostatní. To ve formuli 1 není nic nového,“ prohlásil Charlie Whiting.

Foto: hanabi.autoweek.com

Diskuse k článku

3 komentáře: “Za úbytek předjíždění nemohla nová pravidla, ale týmy”

 1. Lukáš Štěrovský napsal:

  To až později. 😉

 2. trencherman napsal:

  Nebodovalo jich náhodou osm? 10-8-6-5-4-3-2-1?

 3. palik8 napsal:

  Posledních 5 let Formuli 1 vládnou týmy Mercedes (ten především), Ferrari a Red Bull. Austrálie 2013 byl závod, kdy naposledy vyhrál někdo jiný. A když si přepočítáme loňský pohár konstruktérů podle starého bodovacího systému – boduje prvních šest klíčem 10-6-4-3-2-1 – zjistíme, jak velká je propast mezi těmito třemi týmy a zbytkem:

  1. Mercedes – 223 bodů
  2. Ferrari – 158
  3. Red Bull – 113
  4. Force India – 18 (!)
  5. Williams – 7
  6. Renault – 5
  7. Toro Rosso – 4
  8. McLaren – 2
  9. Haas – 1
  10. Sauber – 0

Napsat komentář